Section00

Audycje | ŚLADY NA PIASKU

O audycji

Audycja inspirowana wydarzeniami, osobowościami oraz dziełami sztuki, które pozostawiły znaczący ślad w historii i nadal wpływają na życie Kościoła lokalnego i powszechnego.
„Patrz, co zostało, Popatrz, jak mało, Jakiś kwiat, jakiś list, W piasku ślad...” śpiewa w Budka Suflera. Opowiadamy o „śladach na piasku”- które trzeba zachować od zapomnienia lub o takich, które warto odszukać. Audycje wprowadzają w świat kultury i religii poprzez indywidualne spojrzenie autorek. Od reportażu, przez formy literackie, po dyskusje specjalistów prowadzone w studiu.
- Małgorzata Glabisz-Pniewska odkrywa niebanalne i nieznane oblicza Świętych Kościoła.
- Agnieszka Kozłowska- Łysko podejmuje tematy społeczne z pogranicza zwyczaju oraz religii.
- Sylwia Sułkowska opowiada o rodzinie z jej codziennymi i niecodziennymi problemami, a także o podróżowaniu do miejsc świętych.
- Agnieszka Trzeciakiewicz towarzyszy ekspertom w odkrywaniu nieznanych albo zapomnianych faktów z różnych dziedziny historii, sztuki sakralnej i filmowej.
- Małgorzata Bartas-Witan rozmawia z osobami świadomie stawiającymi swoje ślady w Kościele, który nie jest dla nich żadną instytucją, ale własnym domem.

Zapraszamy w piątki o godz. 23.30.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Ślady na piasku
Section05

Szkoła muzyczna w Afryce

Szkoła muzyczna w Bouar - pierwsza tego typu placówka w Republice Środkowej Afryki, została założona przed rokiem przez polskiego zakonnika, gościa dzisiejszej audycji. Brat Benedykt Pączka - misjonarz, wspomina początki powstawania swojego niezwykłego projektu, a także opowiada o codziennej pracy na Czarnym Lądzie
play_arrow

czytaj więcej

Królowanie Maryi

Jasnogórskie Śluby Narodu i peregrynacja obrazu Matki Bożej – wydarzenia związane historycznie z uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej 26 sierpnia – dnia kiedy obecnie przeżywane są centralne obchody jubileuszu koronacji jasnogórskiej ikony Maryi.
play_arrow

czytaj więcej

Mama Fatima

Kultura i duchowość mieszkańców Papui Nowej Gwinei, naznaczona jest ścisłą więzią pomiędzy światem żywych i zmarłych. Była i jest do dziś doskonałym polem do przekazywania Nowiny o Chrystusie. O kulcie Maryi w tamtym rejonie, opowiedzieli misjonarze pracujący na Papui Nowej Gwinei.
play_arrow

czytaj więcej

Dwunasty Dzień Powstania

Pan Jakub ps. TOMEK walczy w batalionie Zośka na Żoliborzu. Interesuje się filozofią i pisze wiersze. Zapraszam na opowieść powstańczego dziewiętnastolatka o tym, kim byli, czym wtedy było dobro i zło, czym było strzelanie do ludzi i co było silniejsze od strachu.
play_arrow

czytaj więcej

"Katedry jak światła wiary"

Podczas wakacyjnych wędrówek zapraszamy do odwiedzenia katedr Anglii, które zarówno historycznie, jak i współcześnie odgrywają ogromną rolę w religijnym, kulturowym, jak i społecznym życiu Wielkiej Brytanii. 
play_arrow

czytaj więcej

Pamięć o losach Polaków

Lipiec to miesiąc związany z rocznicą krwawych rzezi na Wołyniu. Jak w tej chwili wygląda współpraca z Ukrainą w związku z upamiętnianiem miejsc pomordowanych Polaków? Jaki jest udział Kościoła w podtrzymywaniu pamięci o tragicznych losach Polaków? Porozmawiamy z Adamem Siwkiem - dyrektorem Biura Upamietnianie Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej.
play_arrow

czytaj więcej

Trzysta razy do Maryi!

O pielgrzymowaniu na Jasną Górę w Roku Jubileuszu Koronacji Jasnogórskiej Ikony Maryi - z paulinem o. Markiem Tomczykiem przewodnikiem 306 pielgrzymki Pieszej, która 6 sierpnia wyruszy z kościoła św. Ducha w Warszawie - pod hasłem „Maryja naszą królową”.
play_arrow

czytaj więcej

Między Krzyżakami a Neofitą

Historia wojny chrześcijańsko-chrześcijańskiej. Zapraszamy na opowieść o Królu-Neoficie i wojnie z Zakonem Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. 
play_arrow

czytaj więcej

Syberyjska Matka Boża

Przekazanie kopi figury fatimskiej, która przez cały miesiąc maj peregrynowała po polskich parafiach, odbyło w Rosji w miejscowości Tiumeń na Syberii.się od 3 do 6 VI.
play_arrow

czytaj więcej

Section21