Dzień prawdy dla Grecji

IAR
Anna Borys 08.02.2012
Dzień prawdy dla Grecji
, foto: SXC

Liderzy greckich partii politycznych mają dziś przedstawić stanowisko w sprawie programu oszczędności.

Jego przyjęcie jest warunkiem udzielenia Atenom 130 miliardowej pożyczki z Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Liderzy greckich partii wchodzących w skład przejściowego rządu od wielu dni nie mogli porozumieć się w sprawie wprowadzenia ostrych cięć i reform. Całą noc trwały negocjacje i koło południa przywódcy partii socjalistycznej, konserwatywnej i prawicowej mają przyjąć liczący 50 stron dokument.
Przewiduje on cięcia, które mają przynieść 3,2 miliardów euro oszczędności. Zakłada likwidację 1500 miejsc pracy w sektorze publicznym, obniżkę płacy minimalnej o około 20 procent i cięcia w systemie emerytalnym.
Plan zostanie następnie poddany pod głosowanie w greckim parlamencie.

Komentarze:

Zaloguj się, nie będziesz musiał wpisywac kodu obrazkowego!
Skomentuj
0 komentarzy
    brak

Polecane

Co łączy Nepal i branżę porno?

Majątek Marka Zuckerberga, twórcy i zarazem szefa Facebooka jest szacowany na 19,1 mld USD. Firma MBA Online sprawdziła co jest mniejsze od tej fortuny?