Budżet Polski 2014: Sejm przyjął poprawki PO

IAR / PAP
Anna Borys 13.12.2013
Mateusz Szczurek, minister finansów
Mateusz Szczurek, minister finansów , foto: Sejm/x-news

Sejm podczas piątkowego głosowania przyjął dwie poprawki PO do projektu budżetu na 2014 r. Jedna dotyczy wydatków Instytutu Pamięci Narodowej, a druga finansowania Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.

W piątek w Sejmie trwa głosowanie w sprawie ustawy budżetowej na 2014 r. Posłowie odrzucili już ponad 60 spośród 177 poprawek zgłoszonych w drugim czytaniu. Przyjęto natomiast dwie z pięciu poprawek zarekomendowanych przez Komisję Finansów Publicznych. Przygotowali je posłowie PO.

Pierwsza z popartych przez Sejm poprawek zakłada przesunięcie 1 mln zł z wydatków bieżących Instytutu Pamięci Narodowej na utworzenie nowej rezerwy celowej związanej z finansowaniem badań identyfikacyjnych (genetycznych DNA) szczątków ofiar totalitaryzmu znalezionych w wyniku prac archeologicznych.
Witold Orłowski o budżecie 2014
Uznanie Sejmu uzyskała też poprawka PO, która zmniejsza o 250 tys. zł wydatki bieżące na szkolnictwo wyższe. Kwota ta zostanie przeznaczona na utworzenie rezerwy celowej na finansowanie Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.
Projekt budżetu, po zmianie wprowadzonej wcześniej przez komisję finansów przewiduje, że dochody państwa w przyszłym roku wyniosą 276 mld 982 mln 224 tys. zł, a wydatki nie będą wyższe niż 324 mld 637 mln 369 tys. zł. W efekcie deficyt ma nie przekroczyć 47 mld 655 mln 145 tys. zł.

Budżet: Gorąca dyskusja w czasie trzeciego czytania

Sejm/x-news

Mateusz Szczurek: Liczę na wyższy wzrost niż założony

Sejm/x-news

abo

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Bądź z nami w kontakcie

Polecane

Analiza techniczna: jak na niej zarabiać?

Analiza techniczna: jak na niej zarabiać?

W piątek w Zakopanem rozpoczyna się trzydniowa konferencja pt. "Profesjonalny Inwestor". W edycji, która odbyła się we Władysławowie, spotkało się prawie 400 inwestorów, aby poszerzać swoją wiedzę i poznawać praktyczne aspekty inwestowania.

Emerytury: dlaczego młodzi ludzie wybierają ZUS

Emerytury: dlaczego młodzi ludzie wybierają ZUS

Tylko niespełna 7 tys. na ponad 392 tys. młodych osób, które rozpoczęły pracę od 1 lutego 2014 r., przystąpiło do otwartych Funduszy Emerytalnych. Reszta przekazuje swoje składki w całości do ZUS. Pytany o przyczynę tego zjawiska, prezes ZUS ocenia, że wynika ono ze świadomości młodych ludzi, być może z niedoinformowania.

Komornicy: rośnie lawina długów starszych ludzi

Komornicy: rośnie lawina długów starszych ludzi

Co trzecia z nowych spraw wpływających do komorników dotyczy dłużników w starszym wieku. Dlatego w tym roku Dzień Otwarty Komorników Sądowych upłynął pod hasłem " Bo jeden podpis może przekreślić drugą młodość".