Gospodarka

Anty nc plus odrzucił zaproszenie prezesa platformy nc plus

02.04.2013 12:11
Jednak nie dojdzie do spotkania twórcy profilu anty nc+ z prezesem nc+. Dawid Zieliński napisał list do Juliena Verleya.
Profil Anty nc+
Profil Anty nc+Foto: Facebook/anty nc+

- Dziękuję za zaproszenie na spotkanie, ale zmuszony jestem odmówić – tak zaczyna się list twórcy anty nc+ do prezesa nc+. – Głównym powodem jest to, że na profilu jest ponad 50 tysięcy użytkowników. Ja jedynie go założyłem. Nie jestem prawnie umocowanym reprezentantem tych osób. Zatem propozycję spotkania traktuję jako zaproszenie dla wszystkich, którzy polubili stronę.” pisze Dawid Zieliński.

Twórca profilu Anty nc+ zarzuca firmie brak jakichkolwiek działań na rzecz niezadowolonych abonentów. – Jeśli sądzą Państwo, że podarowanie abonamentom CYFRY+ programu NSport na 3 miesiace, a byłym eNkowiczom kilku innych, jakże mało ciekawych i interesujących programów załatwi sprawę, to się Państwo mylą" - pisze

W dalszej części listu przytacza listę postulatów, stawianych przesz użytkowników profilu.

 Przeczytaj cały list:

List
List wtórcy profilu anty nc+ do prezesa nc+ strona pierwsza
List
List wtórcy profilu anty nc+ do prezesa nc+ strona druga
Zobacz więcej na temat: firma telewizja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

UOKiK prześwietli telewizję nc plus? Na razie się przygląda

28.03.2013 10:29
Rośnie niezadowolenie abonentów Cyfry+ i telewizji n. Klienci poprosili o pomoc Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta – pisze portal Wirtualnemedia.pl.
Platforma nc+
Platforma nc+ Foto: ncplus.pl

Abonenci są niezadowoleni nie tylko z jakości nowych produktów, czemu dają upust na portalach społecznościowych. Profil na Facebooku Anty nc+ ma już ponad 16 tys. fanów. To połowa osób, które polubiły nc+ na tym portalu. Internauci nie szczędzą oburzenia również z powodu formy przedstawienia przez platformę nc+ nowych warunków umów.

- Do UOKiK wpłynęły pierwsze skargi od konsumentów. Obecnie są one analizowane. Skargi wpłynęły w środę, dlatego w tej chwili nie można powiedzieć czy będą one podstawą do sformalizowanych działań Urzędu - informuje portal Wirtualnemedia.pl Maciej Chmielowski z biura prasowego UOKiK, pytany o szczegóły.

Portal Wirtualnemedia.pl podkreśla, że klienci skarżą się m.in. na przymusową migrację do oferty nc+. Abonenci dostają zwykłe listy, w których są informowani o podniesieniu wartości i wydłużeniu umów. Klient ma oczywiście możliwość wypowiedzenia umowy, ale jeśli tego nie zrobi to umowy są z automatu przedłużane.

Platforma nc+ powstała z połączenia Cyfry+ i n, a jej start nastąpił 21 marca. Nc+ oferuje 130 kanałów, w tym 50 nadawanych w jakości HD.

Wirtualnemedia.pl, ab

Zobacz więcej na temat: telewizja telewizja hd

Czytaj także

Czy dojdzie do spotkania prezesa nc plus z twórcą Anty nc plus?

29.03.2013 13:34
Niezadowolenie klientów nowej telewizji nc+ zamiast opadać zyskało nowe życie dzięki profilowi Anty nc+. Dlatego prezes nc+ zaprasza twórcę profilu Anty nc+ na spotkanie.
nc+
nc+Foto: zrzut z ekranu

- Jestem pod dużym wrażeniem działań Pana i społeczności Anty nc+. Chciałbym się spotkać i omówić wszystkie obserwacje i pytania, które pojawiły się na fanpage’u i stronie Anty nc+  - tak zaczyna się list Juliena Verleya, prezesa nc+, do anonimowego studenta z Poznania, który stworzył Anty nc+.

Nie cichnie fala krytyki pod adresem twórców nowej telewizji nc+. Klienci dają upust swojej wściekłości na portalach społecznościowych. Skalę niezadowolenia można liczyć w ilości fanów. Profil Anty nc+ ma już blisko 30 tys. lików, podczas gdy oficjalny profil 38 tys.

Skala problemu chyba przerosła prezesa nc+ dlatego postanowił wyjść naprzeciw niezadowoleniu swoich klientów i zaprosić na spotkanie twórcę Anty nc+. Czy to coś zmieni?

Treść listu:

„Jestem pod dużym wrażeniem działań Pana i społeczności Anty nc+. Głos Anty nc+ jest dla mnie niezwykle ważny. Chciałbym spotkać się i podczas konstruktywnej rozmowy omówić wszystkie obserwacje i pytania, które 21 marca 2013 roku pojawiały się na fan page i stronie Anty nc+.

Ostatnie dni pokazały, że nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na kilka tysięcy zapytań i obaw jednocześnie. Co za ty idzie, mam poczucie, że Pan jako osoba najbardziej zaangażowana może merytorycznie reprezentować interes całej społeczności.

Pana akcja jest inspirująca. Jeżeli mam jeszcze raz pochylić się nad planami nc+ na najbliższe miesiące dobrze by było, jeżeli mógłbym lepiej poznać pański punkt widzenia - bo trafne opinie i dobre pomysły są na wagę złota.

Osobiście uważam, że to prawdziwa możliwość wywarcia wpływu na niezwykle ważną dla 2,5 mln Polaków sprawę, szczególnie dla osoby tak silnie zaangażowanej społecznie jak Pan" - napisał w liście Julien Verley, prezes nc+.

wirtualnemedia.pl, ab

Zobacz więcej na temat: firma telewizja

Czytaj także

nc plus zwalnia za "lubienie" na Facebooku negatywnych wpisów o firmie

02.04.2013 08:53
Dwie osoby zostały zwolnione, a jedna upomniana, za popieranie na portalach społecznościowych krytyki wobec nowej oferty nc+ - pisze portal wirtualne media.
NC+
NC+Foto: ncplus.pl

Umowę rozwiązano z dwoma pracownikami call center. Powodem zwolnienia było polubienie na Facebooku artykułów mówiących o negatywnej reakcji na ofertę platformy nc+. Trzeci konsultant został upomniany.

Portal wirtualnemedia donosi, że 29-letni Michał, który pracował od czterech lat w call center platformy n, zamieścił na swoim facebookowym profilu link do artykułu, który w sposób krytyczny opisuje nową ofertę cn+. Podobny artykuł skomentował także słowami: „Ciekawe, ilu odejdzie, zanim pójdą po rozum do głowy”.

„Gazeta Wyborcza” także pisała o sprawie. Informowała, że dyrektor biura pokazał swojemu pracownikowi wydruki z jego wpisami i oskarżył o robienie czarnego PR firmy oraz nie utożsamianiem się z nią. Nc+ nie skomentowało sprawy.

Zaprezentowana 21 marca oferta nc+ obejmuje 130 kanałów, w tym 50 nadawanych w jakości HD oraz składa się z sześciu pakietów w cenach 39 zł, 59 zł, 79 zł, 99 zł, 119 zł i 199 zł miesięcznie.

Ofertę szybko zaczęli masowo krytykować abonenci n i Cyfry+, wytykając jej wysokie ceny, oraz brak odpowiednich informacji ze strony operatora.

wirtualnemedia.pl, ab

Zobacz więcej na temat: firma telewizja