Gospodarka

Poczta Polska będzie skanować nasze listy. Trwają prace nad nową usługą

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2014 15:59
Poczta Polska jeszcze w tym roku planuje uruchomić nową usługę: skanowania listów i przesyłanie ich do e-skrzynek klientów - podaje "Gazeta Wyborcza".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sxc.hu/public domain

Klienci będą musieli wyrazić zgodę na uruchomienie takiej usługi. Będzie ona polegać na skanowaniu przez Pocztę Polską koper listów i dostarczanie ich w formie elektronicznej na e-skrzynki odbiorców.
Klienci Poczty będą decydować, czy listy mają być do nich dostarczone w formie elektronicznej (skan PDF), papierowej, czy należy je zniszczyć.
Poczta Polska, zawczasu uspokajając obawy swoich klientów, zapowiada, że będzie rygorystycznie przestrzegać ustawy o ochronie danych osobowych.

Rozwój platformy Envelo

Nowe usługi są częścią planu rozwoju platformy informatycznej Envelo, nad którą Poczta Polska pracuje od 2012 roku. W tej chwili, po zalogowaniu na swoje konto w serwisie Envelo, można już wydrukować i spersonalizować znaczek pocztowy (krajowy i zagraniczny), stworzyć kartkę pocztową z wybranym przez siebie zdjęciem czy napisać list i pocztówkę oraz przesłać je przez internet. Natępnie Poczta je wydrukuje i dostarczy do odbiorców w formie tradycyjnej.

PAP, awi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rewolucyjne zmiany! List z sądu odbierzesz w kiosku

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2014 09:57
Od czwartku przesyłki z sądów odbierać będziemy nie z poczty, ale z kiosków Ruchu - informuje "Gazeta Wyborcza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGP oskarżą Pocztę Polską o nieuczciwe praktyki, chce niezależnego audytu

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 17:52
Prywatny operator, który doręcza sądowe przesyłki od stycznia, rzuca rękawicę dotychczasowemu monopoliście. PGP zarzuca Poczcie Polskiej grę nie fair. I proponuje: niech gorszy zapłaci 1 milion złotych.
rozwiń zwiń