Dofinansowanie na nianię

IAR
Anna Borys 12.10.2011
Dofinansowanie na nianię
foto: Fot. Glow Images

Od października rodzice dzieci, które pozostają pod opieka niań mogą uzyskać dofinansowanie na ich legalne zatrudnienie.

Na Podkarpaciu stosowne wnioski do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych złożyło już prawie 50 niań. Dzięki temu będą miały opłacane składki z budżetu państwa.


Warunkiem uzyskania dofinansowania do legalnego zatrudnienia niani jest podpisanie umowy o pracę i zgłoszenie jej do ubezpieczenia w ZUSie. Kwota pensji dla opiekunki nie może przekroczyć 1386 złotych brutto. Jeżeli jest wyższa różnice od poziomu uzyskania dopłaty pokrywają rodzice. Na przykład w umowie jest 2 tysiące złotych brutto, to ZUS pokrywa tylko do 1386 brutto, resztę rodzice.


Szczegółowe informacje odnośnie dofinansowania legalnego zatrudnienia opiekunek do dzieci można uzyskać w internecie pod adresem www. zus.pl/nianie.

IAR,ab

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Bądź z nami w kontakcie

Polecane

Rośnie liczba kredytów mieszkaniowych, ale boomu nie będzie

Rośnie liczba kredytów mieszkaniowych, ale boomu nie będzie

Drugi kwartał tego roku przyniósł lekkie ożywienie akcji kredytowej w polskich bankach. Łączna liczba umów kredytowych wyniosła 45,5 tysiąca. Jak jednak ocenia Jacek Furga, prezes Centrum Amron i przewodniczący komitetu finansowania nieruchomości przy Związku Banków Polskich, mamy do czynienia z typowym odbiciem sezonowym.

Banki żywności czekają na owoce i warzywa

Banki żywności czekają na owoce i warzywa

Banki żywności są przygotowane na przyjęcie świeżych owoców i warzyw. Żywność trafi do najbardziej potrzebujących, zaś darczyńcy mogą liczyć na zwrot kosztów, które ponieśli.