Gospodarka

Gdzie po najtańsze znicze?

28.10.2011 11:49
Zbliża się Wszystkich Świętych. Wszyscy udają się zapalić światełko na grobach swoich bliskich. Dowiedź się gdzie kupić najtańsze znicze.
Gdzie po najtańsze znicze?
Foto: sxc.hu

 „Super Express” pisze, że można zaoszczędzić nawet 50 zł  planując zakupe wcześniej, a nie kupując zniczy przy cmentarzu.

Wiele zapracowanych osób decyduje się jednak na ich zakup w ostatniej chwili i idzie na stragan oraz targowiska przy cmentarzach. Sprzedawcy mają tam naprawdę spory wybór ładnych lampionów. Trzeba się jednak liczyć z tym, że są one nawet dwa razy droższe niż w normalnych sklepach. Dlatego warto wcześniej udać się do supermarketu i zakupić lampiony na groby, aby potem nie przepłacać.

Gazeta dodaje, że przy zakupie kilku lub kilkunastu sztuk przy nekropoli można zapłacić nawet o 50 złotych więcej niż w markecie. Znicze, które kupimy tam za złotówkę, na straganie przy nekropoli kosztują 2 złote.

Podobnie jest z ozdobnymi lampionami, które w sklepie kosztują 5-6 złotych, a przy cmentarzu ponad 8 złotych. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także lampiony elektryczne. W tym przypadku również taniej jest w markecie, gdzie można je dostać za 5-8 złotych, a przy cmentarzu za ponad 12 złotych.

Super Express,ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uważaj na cmentarne hieny!

Zbliża się święto Wszystkich Świętych. Porządkując groby naszych bliskich warto poczekać z postawieniem na nich kwiatów i zniczy. Złodzieje nie śpią.
Posłuchaj
01'28 Cmentarne hieny
więcej

Straż miejska rozpoczęła wzmożone kontrole na cmentarzach. Pod hasłem " Stop cmentarnym hienom" wypowiedzieli oni wojnę złodziejom. Strażnicy kontrolują między innymi skąd pochodzą znicze, kwiaty i wieńce, które sprzedają uliczni handlarze.

Porządku na cmentarzach strzegą także nocą z użyciem noktowizorów.

- Noktowizor ma to w sobie, że bez użycia latarek widzimy kto w ciemności się porusza na danym terenie. Skupiamy się na takich osobach, które wychodząc z cmentarzy wynoszą wiązanki, bo to już nie jest normalne - tłumaczy Romuald Modzelewski z warszawskiej Straży Miejskiej.

Natomiast skąd pochodzą jodły, gałęzie i sosny, z których robione są wieńce kontrolują leśnicy. Rozpoczęli oni akcję "Stroisz". Razem z policjantami i strażnikami miejskimi kontrolują lasy.

 - W tym, roku złapano kilku sprawców kradzieży stroiszów, w związku z tym zostały im wystawione mandaty w wysokości 500 zł - poinformowała Anna Malinowska, rzecznik Lasów Państwowych.

Kontrole prowadzone przez leśników, strażników miejskich i policjantów prowadzone będą do 4 listopada.

 

 

(mb)

 

Aby wysłuchać materiału dżwiękowego na temat kradzieży na cmentarzach wystarczy kliknąć "Cmentarne hieny" w boksie "Posłuchaj".

Zobacz więcej na temat: boks Lasy Państwowe

Czytaj także

Idziesz na zakupy? Możesz zapłacić podatek

W super- czy hipermarkecie, a nawet osiedlowym sklepiku, będzie można już nie tylko regulować rachunki za prąd czy gaz, lecz także rozliczyć się z fiskusem.
Posłuchaj
01'01 Wchodzą w życie przepisy umożliwiające płacenie podatków w sklepach.
więcej

Jak tłumaczy ministerstwo finansów, chodzi o ułatwienie życia osobom, dla których rozliczenie się z urzędem podatkowym było do tej pory problemem, choćby ze względu na dystans do siedziby urzędu. Wielu ludzi, zwłaszcza starszych, nie ma zaufania do przelewów internetowych i woli przyjść osobiście.

Co istotne, podatki w kasach sklepów będzie można opłacić zarówno gotówką, jak też bezgotówkowo. Gwarancją bezpieczeńtwa mają się stać specjalne zezwolenia i rejestry. Takie punkty znajdą się też pod kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego. Z nowych rozwiązań, oprócz osób fizycznych, będą mogli skorzystać także mikroprzedsiębiorcy. Pozostałe firmy nadal muszą rozliczać się z fiskusem za pośrednictwem rachunków bankowych.

IAR,ab

Czytaj także

Polscy konsumenci w lepszych nastrojach

24.10.2011 15:41
W III kwartale 2011 r. odnotowano poprawę nastrojów konsumenckich Polaków - podaje Główny Urząd Statystyczny.
Polscy konsumenci w lepszych nastrojach
Foto: SXC

Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej ukształtował się na poziomie - (minus) 23,7 pkt proc. i był wyższy o 2,6 pkt proc. niż w poprzednim kwartale, ale o 7,6 pkt proc. niższy niż przed rokiem. Wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej, opisujący tendencje konsumpcji indywidualnej oczekiwanej w najbliższych miesiącach, w tym samym okresie poprawił się o 1,3 pkt proc. w stosunku do poprzedniego kwartału przyjmując poziom -(minus)27,4 pkt proc., ale nadal był o 5,7 pkt proc. niższy w porównaniu do III kwartału 2010 r.
Obydwa wskaźniki ufności konsumenckiej mogą przyjmować wartości od -100 do +100. Wartość dodatnia oznacza przewagę liczebną konsumentów nastawionych optymistycznie nad konsumentami nastawionymi pesymistycznie, natomiast wartość ujemna oznacza przewagę liczebną konsumentów nastawionych pesymistycznie nad konsumentami nastawionymi optymistycznie.
W III kwartale 2011 r. badanie przeprowadzono na próbie 5 440 gospodarstw domowych.

IAr,ab