Ceny prądu porażają? Zobacz, jak to zmienić

IAR
Anna Borys 17.11.2011
Ceny prądu porażają? Zobacz, jak to zmienić
, foto: fot. glowimages

Nie musisz przepłacać za energię. Możesz łatwo obniżyć swoje rachunki za prąd nawet o kilkanaście procent. Sprawdź jak.

Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na zmianę dostawcy energii, jednak w porównaniu z innymi krajami w dalszym ciągu robimy to bardzo rzadko - wynika z danych Urzędu Regulacji Energetyki.

Różnice w cenach prądu od poszczególnych sprzedawców mogą wynieść od kilku do kilkunastu procent.


Zmieniać dostawcę energii możemy od lipca 2007 roku, czyli od ponad 4 lat, ale do końca września tego roku z takiej możliwości skorzystało blisko 7 tysięcy gospodarstw domowych. Rzeczniczka Urzędu Agnieszka Głośniewska podkreśla, że w tym roku widać bardzo duże ożywienie. Przypomniała, że na koniec 2010 roku dostawcę zmieniło 1400 gospodarstw domowych, ale w roku już prawie 6 tysięcy.


Agnieszka Głośniewska przypomina, że informacje na temat możliwości zmiany dostawcy energii elektrycznej można znaleźć na stronach internetowych Urzędu - www.maszwybor.ure.gov.pl.


Dostawcę energii elektrycznej możemy zmieniać ile razy chcemy. Pierwsza procedura trwa do 30 dni, kolejne do 14-stu.

IAR,ab

Komentarze:

Zaloguj się, nie będziesz musiał wpisywac kodu obrazkowego!
Skomentuj
5 komentarzy
  1. 0
    (gość) 2012-05-21 11:52:15
    Upokarzające,niezrozumiałe,...-jest CIĄGŁE obarczanie PIS-u za BŁĘDY jakie robią:premier,prezydent,rząd,... -przez niektórych:pseudo- dzienikarzy, polityków zapraszanych do mediów ludzi NIEPRZYCHYLNYCH PIS. Pijar polskiej prezydencji,...-pierwsze wpadki (zamykanie granic,embargo Rosji polskich warzyw,owoców,...) - Arłukowicz-zdrajca?, dał się kupić PObolszewi za tekę ministra i kilkanaście tysięcy zł,następni-KOLESIE?(korupcja stanowisk)-sprzedali się (Kluzik,...) za pieniądze jak prostytutki?Nikt tak bardzo nie ignoruje ludzi i tak BARDZO ZADŁUŻA POLAKÓW,jak ten (nie)rząd-(Śniadek).Byliśmy cały czas okłamywani,że jesteśmy ZIELONĄ WYSPĄ,a teraz okazało się,że jesteśmy CZERWONĄ WYSPĄ.Rządy PO,PSL to STRACONYczas -tylko OBIECUJĄ,ale NIC nie robią-zachowują się jak mętnej wody SPECJALIŚCI,niekompetencji,cynizmu, hipokryzji,bezczelnej walki politycznej.Przyjdzie zapłacić Tuskowi za:OFE ,stocznię,za tragedię Smoleńską, służbę zdrowia,koleje,drogi,...,afery,anarchię,totalitaryzm (Staniszkis)? kompromitacja (nie)rządu,RP,SLD, które przedstawiają nieprawdziwe i zaniżone:WSKAŻNIKI i DANE-chcą wmówić społeczejnstwu i światu,że w POLSCE żyje się lepiej niż w UE(chyba tylko kilkunastu tysiącom najbogatszych )-bo 90% ludzi w POLCE KLEPIE BIEDĘ-zarabia i żyje poniżej minimum UE(płaca minimalna wiele razy NIŻSZA niż w krajach UE,a ceny takie takie same)-ciągłe UKRYWANIE przed ŚWIATEM i społeczeństwem prawdziwego zadłużenia POLSKI przez nie WLICZNIE do długu zaciągniętych:porzyczek z UE, zadłużanie obligacjami,KREDYTAMI prawie WSZYSTKICH miast, okradanie z pieniędzy PRZYSZŁYCH emerytur z OFE,...,-jest to ciągłe ukrywanie prawdziwego zadłużenia i przerzucanie go na przyszłe pokolenia-mamy już większe zadłużenie niż GRECJA-twierdzi to wielu profesorów, politologów,…-buble ustaw, korupcja,nieuzasadnione (ukrywane) płace,premie, nagrody ludzi z rządu,spółek państwowych,...-Tusk,Nowak Niesiołowski,Kopacz,Arłukowicz,Olszowski,Halicki rostowski,..., Palikot powinni się wycofać z polityki
  2. MarcL
    (gość) 2011-11-17 23:45:54
    A gdyby tak na 10 minut wszyscy którzy chcą niższych cen wyłaczyli swiatło .... Wiecie jakby się ciepło zrobiło panom prezesom, panom związkowcom Najlepszy przykład to przenoszenie kont w Amery z BoA do mniejszych banków. BoA szybko wycofał się opłat za karty ))
  3. fikcja
    (gość) 2011-11-17 23:29:01
    mogę się odciąć od prądu niech zabierają licznik
  4. zez
    (gość) 2011-11-17 16:33:01
    fikcja to jest w dużej mierze to co piszesz. możesz nie używac a płacić i tak musisz. oplaty stałe.
  5. fikcja
    (gość) 2011-11-17 16:05:33
    fikcja, obniżyć można nie używając

Polecane