Gospodarka

Telewizja NC Plus miała być rewolucją, a wyszło tsunami niezadowolenia

26.03.2013 14:11
Połączenie telewizji n i Cyfry+ miało zrewolucjonizować rynek. Tymczasem nowa oferta nie tylko nie zachwyciła, ale wywołała lawinę negatywnych komentarzy.
NC+
NC+Foto: ncplus.pl

Internauci nie pozostawili suchej nitki na nowej platformie nc+. Reklamy zapowiadały nową technologie, która miała przynieść rewolucję. Tymczasem klienci nie kryją niezadowolenia. Media społecznościowe zalały firmę negatywnymi komentarzami, na które spółka nie odpowiada. Ogranicza się do zdawkowych „jest nam przykro” albo „odpowiemy jutro”, albo „komentarzy jest za dużo”. Na Facebooku powstał nawet profil Anty nc+, który ma już 1/3 fanów, co oficjalny profil nc+.

Klienci są oburzeni, że za to samo muszą płacić więcej. Pakiety za 39zł okazały się mniej atrakcyjne niż oferowane wcześniej w Cyfrze+. Nc+ zaś chwali się pakietami za119zł i 199zł, i to w promocji.

wirtualnemedia.pl, ab

Zobacz więcej na temat: telewizja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

UOKiK prześwietli telewizję nc plus? Na razie się przygląda

28.03.2013 10:29
Rośnie niezadowolenie abonentów Cyfry+ i telewizji n. Klienci poprosili o pomoc Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta – pisze portal Wirtualnemedia.pl.
Platforma nc+
Platforma nc+ Foto: ncplus.pl

Abonenci są niezadowoleni nie tylko z jakości nowych produktów, czemu dają upust na portalach społecznościowych. Profil na Facebooku Anty nc+ ma już ponad 16 tys. fanów. To połowa osób, które polubiły nc+ na tym portalu. Internauci nie szczędzą oburzenia również z powodu formy przedstawienia przez platformę nc+ nowych warunków umów.

- Do UOKiK wpłynęły pierwsze skargi od konsumentów. Obecnie są one analizowane. Skargi wpłynęły w środę, dlatego w tej chwili nie można powiedzieć czy będą one podstawą do sformalizowanych działań Urzędu - informuje portal Wirtualnemedia.pl Maciej Chmielowski z biura prasowego UOKiK, pytany o szczegóły.

Portal Wirtualnemedia.pl podkreśla, że klienci skarżą się m.in. na przymusową migrację do oferty nc+. Abonenci dostają zwykłe listy, w których są informowani o podniesieniu wartości i wydłużeniu umów. Klient ma oczywiście możliwość wypowiedzenia umowy, ale jeśli tego nie zrobi to umowy są z automatu przedłużane.

Platforma nc+ powstała z połączenia Cyfry+ i n, a jej start nastąpił 21 marca. Nc+ oferuje 130 kanałów, w tym 50 nadawanych w jakości HD.

Wirtualnemedia.pl, ab

Zobacz więcej na temat: telewizja telewizja hd

Czytaj także

Czy dojdzie do spotkania prezesa nc plus z twórcą Anty nc plus?

29.03.2013 13:34
Niezadowolenie klientów nowej telewizji nc+ zamiast opadać zyskało nowe życie dzięki profilowi Anty nc+. Dlatego prezes nc+ zaprasza twórcę profilu Anty nc+ na spotkanie.
nc+
nc+Foto: zrzut z ekranu

- Jestem pod dużym wrażeniem działań Pana i społeczności Anty nc+. Chciałbym się spotkać i omówić wszystkie obserwacje i pytania, które pojawiły się na fanpage’u i stronie Anty nc+  - tak zaczyna się list Juliena Verleya, prezesa nc+, do anonimowego studenta z Poznania, który stworzył Anty nc+.

Nie cichnie fala krytyki pod adresem twórców nowej telewizji nc+. Klienci dają upust swojej wściekłości na portalach społecznościowych. Skalę niezadowolenia można liczyć w ilości fanów. Profil Anty nc+ ma już blisko 30 tys. lików, podczas gdy oficjalny profil 38 tys.

Skala problemu chyba przerosła prezesa nc+ dlatego postanowił wyjść naprzeciw niezadowoleniu swoich klientów i zaprosić na spotkanie twórcę Anty nc+. Czy to coś zmieni?

Treść listu:

„Jestem pod dużym wrażeniem działań Pana i społeczności Anty nc+. Głos Anty nc+ jest dla mnie niezwykle ważny. Chciałbym spotkać się i podczas konstruktywnej rozmowy omówić wszystkie obserwacje i pytania, które 21 marca 2013 roku pojawiały się na fan page i stronie Anty nc+.

Ostatnie dni pokazały, że nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na kilka tysięcy zapytań i obaw jednocześnie. Co za ty idzie, mam poczucie, że Pan jako osoba najbardziej zaangażowana może merytorycznie reprezentować interes całej społeczności.

Pana akcja jest inspirująca. Jeżeli mam jeszcze raz pochylić się nad planami nc+ na najbliższe miesiące dobrze by było, jeżeli mógłbym lepiej poznać pański punkt widzenia - bo trafne opinie i dobre pomysły są na wagę złota.

Osobiście uważam, że to prawdziwa możliwość wywarcia wpływu na niezwykle ważną dla 2,5 mln Polaków sprawę, szczególnie dla osoby tak silnie zaangażowanej społecznie jak Pan" - napisał w liście Julien Verley, prezes nc+.

wirtualnemedia.pl, ab

Zobacz więcej na temat: firma telewizja