Kasy fiskalne pójdą do wymiany, ale nie wszystkie

IAR
Anna Borys 29.03.2013
Kasy fiskalne pójdą do wymiany, ale nie wszystkie
foto: SXC

Ministerstwo Finansów objaśnia przedsiębiorcom zawiłości wchodzącego w życie rozporządzenia ws. kas fiskalnych. Bardzo zawile - ocenia "Dziennik Gazeta Prawna".

Do końca września będzie można stosować dotychczasowe dotyczące kas fiskalnych. Natomiast już 1 kwietnia zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie -czytamy w gazecie.

Przedsiębiorcy skarżyli się na to, że nowe przepisy nie są jednoznaczne. Na ich wątpliwości odpowiedział resort finansów. Urzędnicy tłumaczą, że do 30 września będzie obowiązywał okres przejściowy. Jest to czas na przestawienie kas przez serwisantów i dostosowanie ich do nowych wymagań. Jednak nawet po tej dacie stare kasy, które nie mają możliwości ujawnienia na paragonie NIP nabywcy, nie będą musiały spełniać tego warunku, aż do ich zużycia.

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Bądź z nami w kontakcie

Polecane

Polacy czują się w pracy bezpieczniej niż powinni

Polacy czują się w pracy bezpieczniej niż powinni

Prawie 70 proc. Polaków wykonuje pracę, której charakter wiąże się z zagrożeniem dla zdrowia lub życia. Mimo to, ponad połowa czuje się w pracy bezpieczniej niż wynikałoby to z ryzyka zawodowego. Takie są wyniki badania firmy Millward Brown na zlecenie Koalicji Bezpieczni w Pracy.