Kasy fiskalne pójdą do wymiany, ale nie wszystkie

IAR
Anna Borys 29.03.2013
Kasy fiskalne pójdą do wymiany, ale nie wszystkie
foto: SXC

Ministerstwo Finansów objaśnia przedsiębiorcom zawiłości wchodzącego w życie rozporządzenia ws. kas fiskalnych. Bardzo zawile - ocenia "Dziennik Gazeta Prawna".

Do końca września będzie można stosować dotychczasowe dotyczące kas fiskalnych. Natomiast już 1 kwietnia zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie -czytamy w gazecie.

Przedsiębiorcy skarżyli się na to, że nowe przepisy nie są jednoznaczne. Na ich wątpliwości odpowiedział resort finansów. Urzędnicy tłumaczą, że do 30 września będzie obowiązywał okres przejściowy. Jest to czas na przestawienie kas przez serwisantów i dostosowanie ich do nowych wymagań. Jednak nawet po tej dacie stare kasy, które nie mają możliwości ujawnienia na paragonie NIP nabywcy, nie będą musiały spełniać tego warunku, aż do ich zużycia.

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Bądź z nami w kontakcie

Polecane

Banki żywności czekają na owoce i warzywa

Banki żywności czekają na owoce i warzywa

Banki żywności są przygotowane na przyjęcie świeżych owoców i warzyw. Żywność trafi do najbardziej potrzebujących, zaś darczyńcy mogą liczyć na zwrot kosztów, które ponieśli.

Sadownicy znaleźli sposób na rosyjskie embargo

Sadownicy znaleźli sposób na rosyjskie embargo

Sposobem sandomierskich sadowników na zmniejszenie skutków rosyjskiego embarga ma być przetwórstwo. Jak podkreśla Wojciech Borzęcki - prezes grupy producentów Sad Sandomierski, z miejscowości Węgrce, w gminie Obrazów , grupa postawiła na produkcję soków z jabłek.