Gdzie w Polsce najłatwiej o pracę

Polskie Radio
Tomasz Kamiński 20.12.2010
Gdzie w Polsce najłatwiej o pracę
foto: SXC

Najdynamiczniej pracowników przyjmują firmy w województwie lubelskim i łódzkim. Zatrudnienie zwiększają firmy usługowe.

Jak donosi "Rzeczpospolita", zakłady przemysłowe nie otworzyły jeszcze swoich bram dla nowych pracowników. Nie przeprowadzają też jednak zwolnień grupowych. To ważna pozytywna tendencja.

W całym kraju zatrudnienie powoli, ale rośnie.

- W październiku było to wzrost o ponad 2 proc., choć nie we wszystkich województwach to widać - ocenia Anna Cieślak-Wróblewska "Rzeczpospolitej".

Jeszcze w śląskim czy świętokrzyskim zatrudnienie cały czas spada, firmy raczej zwalniają. Za to przykładowo w lubelskim, podkarpackim czy kujawsko-pomorskim więcej jest firm, które szukają pracowników.

Nie oznacza to, że jest wspaniale i cudownie. Wzrost jest powolny. - Specjaliście cały czas podkreślają, że rynek pracy jest ciągle trudny dla poszukujących - zaznacza Anna Cieślak-Wróblewska.

Aby odsłuchać wiadomość "Biznesu w Jedynce" kliknij w ikonę dźwięku po prawej stronie artykuyłu.

tk

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Bądź z nami w kontakcie

Polecane

Wielkanoc na słonecznej plaży, dlaczego nie?

Wielkanoc na słonecznej plaży, dlaczego nie?

Morze Śródziemne zamiast lanego poniedziałku? Dlaczego Nie. Coraz więcej Polaków spędza Wielkanoc poza domem. Liczba naszych rodaków, którzy wyjeżdżają na święta, w ciągu 5-lat wzrosła ponad dwukrotnie.

Banki: to koniec darmowych usług

Banki: to koniec darmowych usług

To koniec ery darmowych usług bankowych, przekonują eksperci. Drugi co do liczby prowadzonych rachunków w Polsce, bank Pekao SA, z blisko 5 mln klientów, poinformował, że od 30 kwietnia wprowadza prowizję za wypłacanie gotówki z bankomatów należących do sieci Euronet.