Gospodarka

Projekt BAKCYL: gimnazjaliści z ekonomią na ty

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 10:58
15 marca kończy się European Money Week, projekt europejskich bankowców, którego celem jest edukacja ekonomiczna i finansowa zwłaszcza młodych ludzi.
Audio
  • O projekcie BAKCYL mówiła w radiowej Jedynce, w audycji Poranne rozmaitości, Urszula Szulc z Warszawskiego Instytutu Bankowości /Hanna Uszyńska, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/
Projekt BAKCYL: gimnazjaliści z ekonomią na ty
Foto: Depositphotos

W naszym kraju w wydarzeniach European Money Week bierze udział między innymi Warszawski Instytut Bankowości, który od trzech lat realizuje edukacyjny projekt BAKCYL.

Projekt jest skierowany do gimnazjalistów

- W drodze różnych badań stwierdziliśmy, że grupa gimnazjalistów jest najbardziej „zaniedbana” pod tym względem. Jest dużo projektów edukacyjnych, ale one są zwykle skierowane do starszej młodzieży. Natomiast dzieci w wieku gimnazjalnym mogą mieć już kartę debetową, mogą korzystać z produktów finansowych. W naszym wspólnych interesie zatem, jako społeczeństwa, a szczególnie sektora bankowego, jest edukowanie młodzieży, tak aby ich decyzje, które będą skutkować w przyszłości, były świadome i jak najlepsze - mówi Urszula Szulc z Warszawskiego Instytutu Bankowości.

Cztery różne programy lekcji

Przygotowano programy do przeprowadzenia czterech różnych lekcji.

- Mamy w tej chwili cztery programy lekcji, które razem stanowią kompendium wiedzy z zakresu zarządzania finansami. Lekcje są realizowane w szkołach przez wolontariuszy z banków i ekspertów bankowości, którzy swoim zaangażowaniem i postawą pokazują, że bycie bankowcem to też jest fajna praca na przyszłość. To może być droga rozwoju dla młodego człowieka – wyjaśnia Urszula Szulc.

Więcej informacji dotyczących projektu Bakcyl można znaleźć na stronie internetowej Warszawskiego Instytutu Bankowości.

Hanna Uszyńska, awi

/

Zobacz więcej na temat: edukacja finanse
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mało wiemy o finansach, a oszuści czyhają

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2012 10:29
Co trzeci młody Polak nie ma podstawowej wiedzy z ekonomii. Jako dorośli będą łatwym celem oszustów - stwierdza "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy mają płytką wiedzę o finansach

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2014 20:49
Polacy nie potrafią poruszać się w świecie finansów. Często mamy problemy z gospodarowaniem pieniędzmi, w tym z zarządzaniem długami. Mamy też trudności z czytaniem i rozumieniem umów. Czy można to zmienić i w jaki sposób?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biblioteki edukują ekonomicznie seniorów

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 10:40
W Warszawie zakończy się w środę dwudniowe seminarium podsumowujące trzecią edycję projektu realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego pod tytułem "O finansach w bibliotece".
rozwiń zwiń