Sport

Nie było lipy - "Hardkorowy Koksu" zmiażdżył rywala

27.04.2012 23:14
Zakończyła się gala MMA Attack 2. Najwięcej emocji wzbudziło starcie Marcina Najmana z Robertem Burneiką, znanym także jako "Hardkorowy Koksu".
Plakat promujący galę MMA Attack 2
Plakat promujący galę MMA Attack 2Foto: mma-attack.net

W katowickim Spodku polska publiczność zdecydowanie kibicowała Litwinowi - 34-letniemu Robertowi Burneice. Ten kulturysta, mieszkający na stałe w Las Vegas to współautor oraz jednocześnie bohater filmów zachęcających do trenowania kulturystyki umieszczonych w serwisie YouTube.

33-letni Marcin Najman to z kolei polski pięściarz zawodowy wagi ciężkiej, zawodnik mieszanych sztuk walki od 2009 roku. Na KSW 12 zadebiutował przeciwko Mariuszowi Pudzianowskiemu, z którym przegrał w 43. sekundzie. W swoim drugim występie w MMA podczas gali KSW 14: Dzień Sądu Najman przegrał z Przemysławem Saletą.

W trzecim swoim pojedynku w MMA Marcin Najman ponownie musiał uznać wyższość rywala. "Hardkorowy Koksu" w swoim debiucie nie dał szans znienawidzonemu przez publiczność w Katowicach Polakowi. Już od pierwszych sekund Burneika rzucił się na Najmana i zdecydowanie wygrał pierwszą rundę. W drugiej dokończył dzieła i po zaledwie kilkudziesięciu sekundach pokonał rywala poprzez techniczny nokaut. Litwin wykończył Najmana tzw. "ground and pound", czyli osiągnięciem dominującej pozycji w parterze i zakończeniem walki uderzeniami.

W drugiej walce wieczoru zmierzyli się Eddie "The Manic Hispanic" Sanchez oraz Damian "Polish Pitbull" Grabowski. Polak wygrał w drugiej rundzie poprzez kimurę.

 

man, wiki, mma-attack.net, youtube, polskieradio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Hardkorowy Koksu" wkracza na ring

18.01.2012 18:05
Robert Burneika, kulturysta znany jako "Hardkorowy Koksu", 27 kwietnia stoczy walkę w formule MMA.
Robert Burneika
Robert BurneikaFoto: YouTube

Od jakiegoś czasu w mediach pojawiają się informacje dotyczące walki Roberta Burneiki z Marcinem Najmanem. Według "Przeglądu Sportowego" znany jako "Hardkorowy Koksu" Litwin już podpisał kontrakt z MMA Attack na starcie w formule MMA.

Jego rywalem miałby być Marcin Najman, który kontrakt powinien podpisać w najbliższych dniach. Do starcia ma dojść 27 kwietnia na gali MMA Attack w katowickim Spodku.

Marcin Najman ma za sobą dwa pojedynki w formule MMA. Oba przegrał w pierwszych rundach. Najpierw w 43 sekundy pokonał go Mariusz Pudzianowski, a potem duszeniem przedramieniem poddał Przemysław Saleta.

"Przegląd Sportowy"/mr

Zobacz więcej na temat: MMA

Czytaj także

"Hardkorowy Koksu" w klatce dorwie Najmana

30.01.2012 20:00
MMA Attack oficjalnie potwierdza - "Hardkorowy Koksu" zadebiutuje w walce MMA. Jego przeciwnikiem będzie Marcin Najman.
Hardkorowy Koksu w klatce dorwie Najmana
Foto: mmaattack

To będzie kolejny wielki medialny pojedynek w MMA. Walka odbędzie się 27 kwietnia w katowickim Spodku. Robert Burneika vel Hardkorowy Koksu z Marcinem Najmanem zmierzy się w specjalnie wybudowanej klatce.

- Śląsk to region, w którym sporty walki są szczególnie popularne - tak decyzję o rozegraniu gali na Górnym Śląsku tłumaczy szef organizacji - Dariusz Cholewa.

Bez wątpienia osoba Burneiki powinna przyciągnąć do Spodka tłumy kibiców, niekoniecznie związanych ze sportami walki. Na walkę w komplecie stawią się internetowi miłośnicy talentu Bruneiki.

Popularność jaką od ponad roku cieszy się "Koksu" jest niesamowita. "Trzeba wpier.... steki", "siła" lub "nie ma co się opier...." to teksty, które zyskały miano kultowych wśród części polskiego społeczeństwa.

Robert (Robertas) Burneika
"Hardcorowy Koksu”
Urodził się na Litwie, 8 lipca 1978
Żonaty z Polką
Mieszka w Las Vegas, NV
Wzrost: 178 cm
Waga startowa: 115 kg
Waga poza sezonem: 132 kg
Klatka piersiowa: 142 cm
Biceps: 61 cm
Kark: 55 cm
Talia: 86 cm
Pierwszy trener: Audrius Jegelevicius
Jego wzór to: Arnold Schwarzenegger i Jay Cutler
Najbardziej dumny jest ze swoich ramion
Ulubiona potrawa: stek (czasem z pieczonym ziemniakiem)
Ulubione ćwiczenia: wyciskanie na ławeczce
Cel na przyszłość: wygrać na Olympii

Robert urodził się w Olicie* nad Niemnem. Jego idolem był Arnold Schwarzenegger. Pierwszą siłownię zbudował sobie na strychu. Intensywne treningi rozpoczął jako czternastolatek. Trenował sam, a po kilku latach zapisał się do klubu i mając 19 lat – debiutował w lokalnych zawodach kulturystycznych. Zajął piąte miejsce. Próbował też startować w wyciskaniu leżąc, uzyskał wynik 184 kg. W roku 1999 wyjechał do USA. Startował w zawodach strongman. Zamiłowanie do kulturystyki jednak zwyciężyło i skoncentrował się na przygotowaniach do zawodów kulturystycznych. Ożenił się z mieszkającą w Stanach Polką i otrzymał obywatelstwo.

ah

Czytaj także

Hardkorowy Koksu z Najmanem będą się po prostu rąbać

19.03.2012 12:00
Najmanowi "wisi" czy kibice będą go dopingować podczas konfrontacji z "Hardkorowym Koksem".
Hardkorowy Koksu z Najmanem będą się po prostu rąbać
Foto: mmaattack

Marcin Najman do walki z popularnym "Hardkorowym Koksem" przygotowuje się od trzech tygodni. Podkreśla, że nie lekceważy Burneiki oraz nie wierzy w słowa urodzonego na Litwie kulturysty, który niedawno zaskoczył stwierdzeniem, że nie trenuje do zbliżającego się pojedynku.

- To jest tak, jak z Saletą, który też mówił, że nie trenował do walki ze mną, a później się normalnie przygotowywał. Podejrzewam, że Robert robi sobie pewnego rodzaju wytłumaczenie na wypadek, gdyby przegrał. Nie wierzę w to, że mnie zlekceważy, że nie trenuje. Do tej walki przygotowuje się nie tylko rozbijając arbuzy - powiedział Marcin Najman w rozmowie z BoxingNews.pl.

"El Testosteron" ma za sobą większe doświadczenie w formule MMA niż Burneika, ale jak sam twierdzi, w tej dyscyplinie nadal jest żółtodziobem. Podczas jego dwóch dotychczasowych walk z "Pudzianem" i Saletą nie był ulubieńcem publiczności, która za każdym razem witała go gwizdami.

Pojedynek z "Hardkorowym Koksem" będzie pierwszą walką Najmana, w której zmierzy się z rywalem nie pochodzącym z Polski, ale pomimo tego Najman nie liczy na wsparcie kibiców.

- Wisi mi to za kim będą kibice. Naprawdę mi to wisi - stwierdza Najman.

Najman podkreśla, że nie podchodzi do tej walki emocjonalnie. Dodaje, że Robert Burneika wydaje mu się całkiem sympatyczny.

- Miałem okazję z nim już wcześniej dwukrotnie rozmawiać i potwierdza się to, co o nim myślałem. Natomiast 27 kwietnia będziemy się musieli trochę rąbać - mówi.

Walka Najmana z Burneiką odbędzie się w katowickim Spodku.

ah, BoxingNews.pl

Zobacz więcej na temat: Litwa MMA Polska

Czytaj także

MMA: Najman zlekceważył gest "Hardkorowego Koksa"

27.04.2012 11:49
W katowickim Spodku odbędzie się gala MMA Attack 2. Jedna z głównych walk to starcie boksera Marcina Najmana z kulturystą Robertem Burneiką, znanym także jako "Hardkorowy Koksu".
MMA: Najman zlekceważył gest Hardkorowego Koksa
Foto: YouTube

W czwartek w katowickim Spodku odbyła się ceremonia ważenia przed piątkową galą. W jej trakcie doszło do niemiłego incydentu, którego bohaterami były gwiazdy walki wieczoru - Marcin Najman i Robert Burneika. Panowie nie podali sobie rąk, czym podkręcili i tak już gorącą atmosferę przed ich starciem.

"El Testosteron" zapowiadał jeszcze przed rozpoczęciem całej ceremonii, że nie zamierza przywitać się z Burneiką. Wpływ na taką decyzję polskiego fightera miały być niedawne komentarze "Koksa", który podważał polskie pochodzenia Najmana.

Piątkowa gala w Katowicach rozpocznie się o godz. 19.30.

"Super Express"/mr

Zobacz więcej na temat: Katowice MMA