Sport

PŚ w biegach: Johaug zdobyła Kryształową Kulę

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2014 14:54
Norweżka Therese Johaug wygrała w Falun kończący sezon narciarskiego Pucharu Świata bieg na dochodzenie na 10 km techniką dowolną i sięgnęła po Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej. Drugą, rodaczkę Marit Bjoergen wyprzedziła w niedzielę o 29,2 s.
Therese Johaug rywalizowała z Marit Bjoergen
Therese Johaug rywalizowała z Marit BjoergenFoto: PAP/EPA/ANDERS WIKLUND

Trzecia linię mety minęła Norweżka Heidi Weng - 1.52,4 s straty. Jedyna Polka w stawce Sylwia Jaśkowiec zajęła 27. miejsce - 5.06,6.
Johaug Kryształową Kulę zdobyła po raz pierwszy w karierze. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Bjoergen. Johaug wywalczyła także małą Kryształową Kulę za rywalizację na dystansach.
Justyna Kowalczyk po igrzyskach w Soczi zdecydowała, że w tym sezonie PŚ już nie wystartuje. Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego leczy kontuzję. Jeszcze w styczniu złamała piątą kość śródstopia.

ps

Zobacz więcej na temat: Biegi narciarskie sporty zimowe
aby dodać komentarz
brak

Sześciokrotna złota medalistka olimpijska i 12-krotna mistrzyni świata w biegach narciarskich Norweżka Marit Bjoergen zapowiedziała kontynuację kariery przez najbliższe cztery lata i start w zimowych igrzyskach w Pyeongchang w 2018 roku.

Justyna Kowalczyk na antenie TVP opowiedziała całą prawdę o swojej kontuzji. - Wszystko stało się w dniu moich urodzin - wyjawiła Kowalczyk w rozmowie z Tomaszem Lisem.

Therese Johaug wygrała w Falun bieg łączony, drugi etap finału Pucharu Świata w biegach narciarskich. Norweżka o 33,6 s wyprzedziła rodaczkę Marit Bjoergen. Jedyna Polka Sylwia Jaśkowiec zajęła 28. miejsce - 3.15,3 straty.