W 2018 roku ruszy piłkarska Liga Narodów

IAR
Paweł Słójkowski 19.03.2014
W 2018 roku ruszy piłkarska Liga Narodów
foto: SXC

UEFA zapowiedziała, że w 2018 roku wystartują nowe rozgrywki piłkarskie na Starym Kontynencie - Liga Narodów. Udział w niej wezmą wszystkie reprezentacje zrzeszone w UEFA.

W Lidze Narodów będą grały 54 reprezentacje, które zostaną podzielone na cztery grupy. Pierwsza i druga będą liczyły po 12 zespołów, trzecia 14, natomiast czwarta - 16. W pierwszej grupie zostaną rozlosowane cztery podgrupy, których zwycięzcy zagrają w tzw. Final Four.
UEFA zarezerwowała dla jej uczestników 4 dzikie karty na finały mistrzostw Europy i 3 na finały mistrzostw świata. System został tak wymyślony, że w finałach ME będzie mógł zagrać - dzięki dzikiej karcie - nawet zwycięzca grupy D, czyli sklasyfikowany poniżej 38 miejsca na Starym Kontynencie.
Rozpoczęcie Ligi Narodów znacznie ograniczy liczbę reprezentacyjnych meczów towarzyskich. Od 2018 roku pozostaną tylko dwa terminy na takie spotkania.

ps

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Informacje

Lekkoatletyczne ME: nawet 12 szans medalowych Polaków

Lekkoatletyczne ME: nawet 12 szans medalowych Polaków

Szef szkolenia PZLA Henryk Olszewski jest optymistą przed rozpoczynającymi się 12 sierpnia w Zurychu mistrzostwami Europy. Ocenił, że Polacy mają 10-12 szans medalowych, a 60-osobowy skład to mieszanka doświadczenia i młodości.

Sport na antenie

Rafał Majka - mistrz z zaskoczenia

Rafał Majka - mistrz z zaskoczenia

Był bardzo niezadowolony, gdy dowiedział się, że ma wystartować w Tour de France. Ku własnemu zdziwieniu został gwiazdą tegorocznej Wielkiej Pętli.

Ekstraklasa

Sport na luzie