Sport

Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski - wyniki

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 19:35
Podczas mistrzostw w Toruniu już padło wiele rekordów życiowych, odnotowano niespodzianki, ale faworyci także nie zawiedli.
Audio
  • Marika Popowicz-Drapała zdobyła w Toruniu złoty medal lekkoatletycznych halowych mistrzostw Polski w biegu na 60 m. Zawodniczka z Bydgoszczy uzyskała czas 7,20 s i pobiła swój rekord życiowy o 0,08 s. Po biegu cieszyła się ze wsparcia kibiców (IAR)
  • Złoto w skoku o tyczce zdobył Paweł Wojciechowski wynikiem 5,72 m. Mistrz świata z Daegu (2011) cieszy się ze zwycięstwa, choć oczekiwał lepszego rezultatu (IAR)
  • Remigiusz Olszewski obronił tytuł mistrza Polski w biegu na 60 m. Czas 6,62 s daje mu prawo startu w halowych mistrzostwach świata w Portland (IAR)
  • Tomasz Jaszczuk - wielka nadzieja polskiego skoku w dal - w Toruniu kilkanaście dni po powrocie po kontuzji uzyskał wynik 7,83 m i wywalczył złoty medal (IAR)
  • Karolina Kołeczek obroniła tytuł na 60 m ppł. Jej czas 8,12 s - to wynik lepszy od minimum na halowe mistrzostwa świata, ale sprinterka nie planuje startu w Portland (IAR)
  • Paulina Guba wygrała konkurs pchnięcia kulą rezultatem 18.63 m. To piąty wynik w historii polskiej lekkoatletyki (IAR)
  • Tomasz Majewski nie uzyskał minimum i nie pojedzie na lekkoatletyczne halowe mistrzostwa świata w Portland. Na halowych mistrzostwach Polski w Toruniu dwukrotny złoty medalista olimpijski w pchnięciu kulą zajął trzecie miejsce z wynikiem 20.33 m. (IAR)
  • Konkurs pchnięcia kulą niespodziewanie wygrał Rafał Kownatko - 20.37. Jego sukces był wielkim zaskoczeniem, również dla samego zawodnika (IAR)
  • Na 400 m najszybszy był Łukasz Krawczuk. Zdobył złoto, ale rezultat 46,61 s rozczarował go (IAR)
  • W biegu pań na 400 m triumfowała Justyna Święty z wynikiem 52,30 s - tylko 10 setnych sekundy gorszym od rekordu życiowego (IAR)
  • Kamila Lićwinko wygrała konkurs skoku wzwyż na lekkoatletycznych halowych mistrzostwach Polski w Toruniu. Zawodniczka Podlasia Białystok startowała po chorobie i wynik 1,94 m uznała za dobry (IAR)
  • Zadowolony z poziomu i organizacji imprezy był minister sportu Witold Bańka. Najbardziej ucieszyło go zwycięstwo kolegi z bieżni, Łukasza Krawczuka na 400 m. (IAR)
  • Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skucha ocenił, że mistrzostwa były bardzo udane (IAR)
Medalistki biegu na 60 m przez płotki (od lewej): Ewa Ochocka (2.miejsce), Karolina Kołeczek (zwyciężczyni) Katarzyna Siewruk (3 miejsce)
Medalistki biegu na 60 m przez płotki (od lewej): Ewa Ochocka (2.miejsce), Karolina Kołeczek (zwyciężczyni) Katarzyna Siewruk (3 miejsce)Foto: PAP/Tytus Żmijewski

Medaliści pierwszego dnia 60. halowych mistrzostw Polski w lekkoatletyce - Arena Toruń:

K O B I E T Y
60 m
1. Marika Popowicz-Drapała (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) 7,20
2. Agata Forkasiewicz (AZS AWF Wrocław) 7,32
3. Katarzyna Sokólska (UKS 19 Bojary Białystok) 7,41
1500 m
1. Danuta Urbanik (KKS Victoria Stalowa Wola) 4.23,12
2. Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków) 4.24,20
3. Monika Hałasa (UKS Olimpia Zabrze) 4.24,29
60 m ppł
1. Karolina Kołeczek (MUKS Wisła Junior Sandomierz) 8,12
2. Ewa Ochocka (AZS AWF Wrocław) 8,39
3. Katarzyna Siewruk (AZS KU Politechniki Opolskiej) 8,46
chód 3000 m
1. Paulina Buziak (LKS Stal Mielec) 12.40,31
2. Agnieszka Szwarnóg (AZS AWF Kraków) 12.47,23
3. Katarzyna Golba (AZS AWF Katowice) 12.58,76
w dal
1. Anna Jagaciak (OŚ AZS Poznań) 6,49
2. Ewa Rosiak (KS Stal Ostrów Wlkp.) 6,20
3. Teresa Dobija (AZS Łódź) 6,17
kula
1. Paulina Guba (OKS Start Otwock) 18,63
2. Klaudia Kardasz (KS Podlasie Białystok) 16,76
3. Agnieszka Maluśkiewicz (OŚ AZS Poznań) 16,31
pięciobój
1. Karolina Tymińska (SKLA Sopot) 4400
2. Urszula Gardzielewska (AZS AWF Wrocław) 3897
3. Paulina Ligarska (SKLA Sopot) 3868

M Ę Ż C Z Y Ź N I
60 m
1. Remigiusz Olszewski (OŚ AZS Poznań) 6,62
2. Krzysztof Grześkowiak (OŚ AZS Poznań) 6,68
3. Grzegorz Zimniewicz (UKS Achilles Leszno) 6,73
1500 m
1. Artur Ostrowski (KB Sporting Międzyzdroje) 3.44,92
2. Szymon Krawczyk (WKS Śląsk Wrocław) 3.45,55
3. Roman Kwiatkowski (OKS Start Otwock) 3.45,90
wzwyż
1. Sylwester Bednarek (RKS Łódź) 2,22
2. Wojciech Theiner (AZS KU Politechniki Opolskiej) 2,19
3. Piotr Milewski (KS Podlasie Białystok) 2,16
tyczka
1. Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) 5,72
2. Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) 5,72
3. Piotr Lisek (OSOT Szczecin) 5,50
w dal
1. Tomasz Jaszczuk (WLKS Iganie Nowe) 7,83
2. Michał Rejmus (AZS AWFiS Gdańsk) 7,61
3. Andrzej Kuch (AZS AWF Wrocław) 7,48
chód 5000 m
1. Dawid Tomala (AZS AWF Katowice) 19.36,82
2. Rafal Augustyn (TG Sokół Mielec) 19.38,75
3. Rafał Sikora (AZS AWF Kraków) 19.55,15

***

Medaliści drugiego dnia 60. halowych mistrzostw Polski w lekkoatletyce - Arena Toruń:

K O B I E T Y
200 m
1. Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa) 23,31
2. Agata Forkasiewicz (AZS AWF Wrocław) 23,63
3. Karolina Zagajewska (AZS Łódź) 23,95
400 m
1. Justyna Święty (AZS AWF Katowice) 52,30
2. Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin) 52,86
3. Ewelina Ptak (WKS Śląsk Wrocław) 52,86
800 m
1. Danuta Urbanik (KKS Victoria Stalowa Wola) 2.08,97
2. Paulina Mikiewicz-Łapińska (KS Podlasie Białystok) 2.09,16
3. Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków) 2.09,75
3000 m
1. Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście) 8.56,35
2. Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard) 9.22,37
3. Barbara Niewiedział (LUKS MGOKSiR Korfantów) 9.22,40

wzwyż
1. Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok) 1,94
2. Urszula Gardzielewska (AZS AWF Wrocław) 1,91
3. Michalina Kwaśniewska (ZLKL Zielona Góra) 1,88
tyczka
1. Olga Frąckowiak (AZS AWFiS Gdańsk) 4,30
2. Kamila Przybyła (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) 4,30
1. Justyna Śmietanka (AZS AWF Warszawa) 4,20
trójskok
1. Anna Jagaciak (OŚ AZS Poznań) 13,91
2. Martyna Bielawska (AZS Łódź) 13,60
3. Anna Starzak (AZS AWF Biała Podlaska) 13,58
4x400 m
1. AZS AWF Wrocław 3.41,34
2. AZS AWFiS Gdańsk 3.43,71
3. AZS AWF Kraków 3.44,78

M Ę Ż C Z Y Ź N I
200 m
1. Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn) 20,83
2. Bartosz Lewandowski (OŚ AZS Poznań) 21,46
3. Hubert Kakandyk (KS Agros Zamość) 21,71
400 m
1. Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław) 46,61
2. Rafał Smoleń (OŚ AZS Poznań) 47,52
3. Jakub Smoliński (RLTL ZTE Radom) 47,71
800 m
1. Jakub Bałdyka (AZS AWF Warszawa) 1.58,31
2. Michał Knapik (RKS Łódź) 1.58,90
3. Adrian Wyrzykiewicz (PLKS Gwda Piła) 1.59,14

3000 m
1. Artur Kern (MKS Unia Hrubieszów) 8.23,45
2. Damian Kabat (WMLKS Pomorze Stargard) 8.25,03
3. Paweł Szostak (AZS AWF Warszawa) 8.25,97
60 m ppł
1. Artur Noga (SKLA Sopot) 7,65
2. Dominik Bochenek (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) 7,73
3. Kacper Schubert (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) 7,87
trójskok
1. Adrian Świderski (WKS Śląsk Wrocław) 16,39
2. Karol Hoffmann (MKS Aleksandrów Łódzki) 16,38
3. Maksym Sypniewski (AZS AWF Warszawa) 16,19
kula
1. Rafał Kownatke (LKS Ziemi Puckiej Puck) 20,37
2. Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno) 20,37
3. Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) 20,33
siedmiobój
1. Michał Krawczyk (AZS AWF Warszawa) 5144
2. Krzysztof Bartczak (ZLKL Zielona Góra) 5095
3. Karol Ciesielski (AZS AWF Warszawa) 4947
4x400 m
1. OŚ AZS Poznań 3.12,68
2. RLTL ZTE Radom 3.13,19
3. AZS AWF Kraków 3.21,93

ah

Zobacz więcej na temat: Lekkoatletyka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak