Olimpijski medal pomoże chorej Zuzi

PAP
Marcin Nowak 13.09.2012
Zofia Noceti-Klepacka
Zofia Noceti-Klepacka, foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Zofia Klepacka, tak jak zapowiadała przed igrzyskami, ogłosiła rozpoczęcie aukcji brązowego medalu olimpijskiego.

Dochód przeznaczy na pomoc chorej na mukowiscydozę pięcioletniej sąsiadce. - Czuję potrzebę pomagania innym - przyznała.
- Przed olimpiadą w Londynie obiecałam Zuzi, że jeśli zdobędę medal - zlicytuję go. Bardzo się cieszę, że pomimo przeszkód pod koniec regat, kiedy pomyliłam trasę, udało mi się stanąć na podium. Dzięki temu mogę teraz pomóc Zuzi. Jej choroba wymaga inhalacji, żywienia pozaustrojowego oraz regularnego przyjmowania wielu leków. To wszystko jest bardzo kosztowne, więc mam nadzieję, że pieniądze uzyskane z aukcji pomogą Zuzi - powiedziała 26-letnia żeglarka YKP Warszawa.
Jak wspomniała, pięcioletnią Zuzannę Bobińską zna od urodzenia.
- Kiedy dowiedziałam się od jej matki o chorobie, już wówczas myślałam, co mogę zrobić, by pomóc. Mam to w sobie chyba od dziecka, że czuję potrzebę pomagania innym. Już wielokrotnie uczestniczyłam w akcjach charytatywnych, przekazałam sporo trofeów i nie zamierzam na tym poprzestać. Gdy zdobędę medal na następnych igrzyskach w Rio de Janeiro, też go zlicytuję - zaznaczyła.
Mistrzyni świata z 2007 roku i dwukrotna wicemistrzyni (2011, 2012) w deskowej klasie RS:X poinformowała na konferencji prasowej, że od piątku poprzez stronę medaldlazuzi.com rozpocznie się zbiórka pieniędzy, które potrwa do 18 października.

man

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Informacje

LM siatkarzy: zwycięstwo i awans Skry

LM siatkarzy: zwycięstwo i awans Skry

W czwartej kolejce Ligi Mistrzów siatkarzy PGE Skra Bełchatów pokonała 3:0 (25:22, 25:23, 25:23) austriacki Hypo Tirol Innsbruck i zapewniła sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Mistrzowie Polski z kompletem punktów są liderem grupy F.

Sport na antenie

Ekstraklasa

Ekstraklasa: Broź zostaje w Legii, powrót Vukovicia na Ł3

Ekstraklasa: Broź zostaje w Legii, powrót Vukovicia na Ł3

Łukasz Broź we wtorek przedłużył kontrakt z Legią Warszawa. Nowa umowa będzie obowiązywać do końca czerwca 2018 roku. Od stycznia w Akademii Piłkarskiej mistrza Polski jako trener będzie pracował były piłkarz stołecznego zespołu Aleksandar Vuković.

Sport na luzie

PSG najskuteczniej podającą drużyną w Europie

PSG najskuteczniej podającą drużyną w Europie

Badania firmy Huawei wykazały, że wbrew pozorom to nie FC Barcelona, znana ze stylu gry zwanego "tiki-taką", lecz PSG jest najcelniej podającą drużyną w Europie. Katalończycy zajmują w rankingu drugie miejsce.