Co dalej z Camp Nou? Zdecydują kibice

PAP
Martin Ruszkiewicz 24.09.2012
Stadion FC Barcelony - Camp Nou
Stadion FC Barcelony - Camp Nou, foto: Wikipedia/Piotr Matyja

Zgromadzenie generalne członków klubu FC Barcelona postanowiło zdecydowaną większością głosów (ponad 75 proc.) rozpisać referendum w sprawie przyszłości stadionu piłkarskiego.

W grę wchodzi modernizacja Camp Nou lub wybudowanie nowego obiektu. Według wiceprezydenta klubu Javiera Fausa unowocześnienie dotychczasowego stadionu kosztowałoby około 300 milionów euro, a budowa nowego to koszt dwukrotnie wyższy.

Faus ostrzegł jednak, że sytuacja finansowa klubu nie jest najlepsza i że "nic nie będzie robione do czasu aż dług nie zostanie znacznie zredukowany". Zadłużenie Barcelony wynosi obecnie 334 milionów euro. Jeszcze rok temu sięgało 364 milionów.
Referendum w sprawie stadionu mogłoby się odbyć "w perspektywie sezonu 2014/15 lub 2015/16" - dodał Faus.
O losach FC Barcelona współdecydują członkowie klubu, którzy są zarazem kibicami, tzw. socios. Obecnie jest ich ponad 153 tys.

PAP, mr

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Informacje

NBA: nieskuteczny Gortat, porażka Wizards w Portland

NBA: nieskuteczny Gortat, porażka Wizards w Portland

Marcin Gortat rozegrał jeden z najsłabszych meczów w tym sezonie ligi NBA. Koszykarz Washington Wizards zdobył tylko cztery punkty, trafiając dwa z siedmiu rzutów z gry, a jego drużyna przegrała na wyjeździe z Portland Trail Blazers 96:103.

Sport na antenie

Zainfekowany bakterią biegania Marcin Rosłoń

Zainfekowany bakterią biegania Marcin Rosłoń

Całe jego życie kręci się wokół sportu. Z Legią Warszawa był piłkarskim mistrzem Polski, jest cenionym komentatorem telewizyjnym, a w wolnych chwilach Marcin Rosłoń oddaje się bieganiu.

Ekstraklasa

Sport na luzie