MŚ: Zbigniew Bródka bez medalu. Tylko 6. miejsce Polaka

Martin Ruszkiewicz 21.03.2013
Panczeniści Zbigniew Bródka podczas treningu polskiej kadry w Berlinie. Po zdobyciu pierwszego w historii polskiego łyżwiarstwa szybkiego Pucharu Świata, Zbigniew Bródka w Berlinie przygotowywał się do występu w mistrzostwach globu, które odbędą się w Soczi (21-24 marca), foto: PAP/Marcin Bielecki

Zdobywca Pucharu Świata w wyścigu łyżwiarskim na 1500 metrów Zbigniew Bródka zajął szóste miejsce na tym dystansie w mistrzostwach świata na torze olimpijskim w Soczi.

Złoty medal zdobył reprezentant gospodarzy Denis Juskow, który wyprzedził Amerykanina Shaniego Davisa oraz swojego rodaka Iwana Skobriewa.

Konrad Niedźwiedzki zajął ósme miejsce, a jego kolega klubowy z LKS Poroniec Poronin - Jan Szymański był 16.

W czwartek w rywalizacji na 3000 metrów wystąpią jeszcze trzy polskie panczenistki: Luiza Złotkowska, Katarzyna Bachleda-Curuś (obie LKS Poroniec Poronin) i Natalia Czerwonka (MKS Cuprum Lubin).