WiadomościPolska
Section21
Tematy dnia
Section14
najnowsze

Miliony dowodów do wymiany. Sprawdź datę ważności

Ponad pięć milionów Polaków  będzie musiało w tym roku wymienić dowód osobisty. To dlatego, że  kończy się dziesięcioletni okres ważności dowodów wykonanych z poliwęglanu. Największe obciążenie zacznie się od sierpnia. Łącznie z innymi wnioskami nowy dokument w 2017 roku otrzyma osiem milionów osób - szacuje Ministerstwo Cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dowody osobiste Ministerstwo Cyfryzacji wymiana danych

Departament Stanu USA o sądownictwie. Jest odpowiedź MSZ

Jesteśmy zaniepokojeni działaniami legislacyjnymi polskiego rządu, które wydają się ograniczać władzę sądowniczą i potencjalnie mogą osłabić system prawny - powiedziała rzeczniczka amerykańskiego Departamentu Stanu Heather Nauert. Stanowisko w sprawie zajęło polskie MSZ, określając wypowiedź rzeczniczki jako "przedwczesną".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stany Zjednoczone Sąd Najwyższy Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Senat przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym. Nie wniósł żadnych poprawek

O godz. 1.57 w nocy z piątku na sobotę, Senat przyjął bez poprawek ustawę o Sądzie Najwyższym. Wcześniej odrzucił wniosek PO o odrzucenie ustawy w całości. Za przyjęciem ustawy bez poprawek głosowało 55 senatorów, 23 było przeciw, a 2 wstrzymało się. Od głosu wstrzymali się dwaj senatorowie PiS - Jarosław Obremski i Aleksander Bobko. Senatorowie PO przyjęli wyniki głosowania okrzykami "Wolne sądy" i podniesieniem kartek z tym tekstem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat Sąd Najwyższy sąd prawo
Section15
raporty specjalne
Section49