WiadomościPolska
Section21
Tematy dnia
Section14
najnowsze

NASZ WYWIAD Koalicja w Berlinie zajmie się sprawą kluczową dla Polski?

Coraz większą legitymację, w przypadku polityków wielkiej koalicji, zyskuje postulat, by uzależnić finansowanie Unii Europejskiej od tzw. solidarności – ocenił w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Artur Ciechanowicz z Ośrodka Studiów Wschodnich. Jego zdaniem w przypadku formowania rządu CDU/CSU-SPD może on się pojawić podczas negocjacji.
Zobacz więcej na temat:  wybory w Niemczech NASZ WYWIAD Niemcy OSW Wybory w Europie Angela Merkel Europa wybiera - wywiady Martin Schulz AfD

Niemcy przed wyborami. Jakie są nastroje w społeczeństwie?

Niemieckie wybory tylko na pozór mogą wydawać się oczywiste. Sondaże wskazują na wygraną kanclerz Angeli Merkel, jednak nie jest pewne, jakie partie będą w koalicji. Kampania ujawniła podziały w niemieckim społeczeństwie - oceniła korespondentka Polskiego Radia w Berlinie, Agata Kasprolewicz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Agata Kasprolewicz wybory w Niemczech Wybory w Europie Michał Żakowski Grzegorz Ślubowski

Zbierajmy tylko takie grzyby, które dobrze znamy

Lekarze przypominają, że zjedzenie niektórych grzybów może skończyć się poważnym zatruciem, a nawet śmiercią. Warto mieć i zabrać ze sobą do lasu atlas grzybów. Jeśli nie znamy jakiegoś gatunku - bezpieczniej zostawić go w lesie. Jeśli przy obieraniu nie jesteśmy pewni, czy mam rację do oceny, lepiej wyrzucić grzyba niż ryzykować zdrowiem i życiem.
Zobacz więcej na temat:  grzyby POLSKA las grzybobranie grzybiarz
Section15
raporty specjalne
Section49