WiadomościPolska
Section21
Tematy dnia
Section14
najnowsze

Magierowski o wypowiedzi Mazurek: przekroczyła granice

Pani poseł Beata Mazurek w swojej wypowiedzi przekroczyła te granice, których nie powinno się przekraczać, gdy się komentuje działalność głowy państwa - powiedział w niedzielę szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski. Nikt żadnych granic nie przekroczył- ocenił z kolei wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MON prezydent wojsko Marek Magierowski Beata Mazurek PiS Antoni Macierewicz

Fala wezbraniowa na Wiśle, Odrze. Nie ma alertu powodziowego

W związku z obfitymi opadami deszczu stan wody na wielu polskich rzekach jest podwyższony. Na Wiśle i Odrze wezbrała się fala, ale nie stwarza ona zagrożenia powodziowego - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. W dwóch województwach nadal obowiązuje trzeci najwyższy stopień zagrożenia hydrologicznego, a w dwóch - stopień trzeci. Są też ostrzeżenia przed przymrozkami.
Zobacz więcej na temat:  deszcz POLSKA pogoda

Macron - "koło bezpieczeństwa" czy "proeuropejskie centrum"?

- W drugiej turze jest antysystemowa Marine Le Pen i jest człowiek znikąd, koło bezpieczeństwa rzucone na wzburzone morze - mówił na antenie radiowej Jedynki Karol Karski (PiS). - Macron jest centrystą. Wreszcie we Francji pojawiło się centrum. Centrum racjonalne, proeuropejskie - stwierdził Adam Szejnfeld (PO).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Mądrzejewski Adam Szejnfeld Karol Karski metropolia program 500+ Anna Streżyńska wybory we Francji Emmanuel Macron
Section15
raporty specjalne
Section49