Wiadomości

Kolejny sondaż polityczny: PO w dół, PiS w górę. "Coś się zaczyna zmieniać"

19.05.2011 10:00
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w miniony weekend, to wygrałaby je Platforma Obywatelska, zdobywając 42 procent głosów.
(Zdjęcie ilustracyjne)
(Zdjęcie ilustracyjne)Foto: sxc.hu

Takie są wyniki sondażu GFK Polonia, publikowane w dzisiejszej "Rzeczpospolitej". Drugie miejsce zajęłoby Prawo i Sprawiedliwość - 35 procent głosów, a trzecie Sojusz Lewicy Demokratycznej - 14 procent. Inne partie nie weszłyby do parlamentu. Polskie Stronnictwo Ludowe uzyskałoby 3 procent głosów.

"Rzeczpospolita" zwraca uwagę, że w porównaniu z poprzednim sondażem poparcie dla PO spadło o 2 punkty procentowe, o tyle samo wzrosło poparcie dla PiS. Różnica między tymi partiami wynosi 7 punktów procentowych i jest najmniejsza od sierpnia zeszłego roku. - Jest zbyt wcześnie, by mówić o jakiejś stałej tendencji, ale widać, że coś się zaczyna zmieniać - mówi politolog z Polskiej Akademii Nauk, doktor Artur Wołek. Politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, doktor Rafał Chwedoruk, zwraca uwagę, że Platformie "nie do końca" udały się ostatnie posunięcia, takie jak zamykanie stadionów czy przyjęcie Bartosza Arłukowicza. Sondaż przeprowadzono od 12 do 16 maja na 995-osobowej próbie dorosłych Polaków metodą bezpośrednich wywiadów ankietowych.

rr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń