Kolejny sondaż polityczny: PO w dół, PiS w górę. "Coś się zaczyna zmieniać"

IAR
Radosław Różycki 19.05.2011
(Zdjęcie ilustracyjne)
(Zdjęcie ilustracyjne), foto: sxc.hu

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w miniony weekend, to wygrałaby je Platforma Obywatelska, zdobywając 42 procent głosów.

Takie są wyniki sondażu GFK Polonia, publikowane w dzisiejszej "Rzeczpospolitej". Drugie miejsce zajęłoby Prawo i Sprawiedliwość - 35 procent głosów, a trzecie Sojusz Lewicy Demokratycznej - 14 procent. Inne partie nie weszłyby do parlamentu. Polskie Stronnictwo Ludowe uzyskałoby 3 procent głosów.

"Rzeczpospolita" zwraca uwagę, że w porównaniu z poprzednim sondażem poparcie dla PO spadło o 2 punkty procentowe, o tyle samo wzrosło poparcie dla PiS. Różnica między tymi partiami wynosi 7 punktów procentowych i jest najmniejsza od sierpnia zeszłego roku. - Jest zbyt wcześnie, by mówić o jakiejś stałej tendencji, ale widać, że coś się zaczyna zmieniać - mówi politolog z Polskiej Akademii Nauk, doktor Artur Wołek. Politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, doktor Rafał Chwedoruk, zwraca uwagę, że Platformie "nie do końca" udały się ostatnie posunięcia, takie jak zamykanie stadionów czy przyjęcie Bartosza Arłukowicza. Sondaż przeprowadzono od 12 do 16 maja na 995-osobowej próbie dorosłych Polaków metodą bezpośrednich wywiadów ankietowych.

rr

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Drugi obieg wydawniczy

Powiedzieli w Polskim Radiu

Wybory prezydenckie oczami "Sterniczek"

Wybory prezydenckie oczami Sterniczek

10 maja odbędą się wybory prezydenckie. Do tej pory chęć kandydowania zadeklarowało 20 osób, wśród nich jest pięć kobiet: Magdalena Ogórek, Wanda Nowicka, Anna Grodzka, Iwona Piątek i Balli Marzec.

Polscy instruktorzy wojskowi pojadą na Ukrainę?

Polscy instruktorzy wojskowi pojadą na Ukrainę?

Wysłanie 75 instruktorów wojskowych na Ukrainę zapowiedziała Wielka Brytania. Amerykanie mają wysłać do Kijowa kilkudziesięciu wojskowych specjalistów. Także Polska rozważa wysłanie instruktorów, którzy będą szkolili ukraińskich podoficerów.

Bądź z nami w kontakcie: