Kamień Pomorski: kierowca był pijany. 6 osób nie żyje

IAR / PAP
Agnieszka Jaremczak 01.01.2014
Tragiczny wypadek w Kamieniu Pomorskim. Sześć osób nie żyje
Tragiczny wypadek w Kamieniu Pomorskim. Sześć osób nie żyje, foto: PAP/Marcin Bielecki

Pięć osób zginęło na miejscu. Do szpitala zostało przewiezionych troje dzieci. Jedno z nich nie żyje, drugie - jest w ciężkim stanie.

Na miejsce tragedii w Kamieniu Pomorskim jedzie komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyńsk. Wśród ofiar wypadku jest policjant i jego rodzina.
- Komendant spotka się z bliskimi ofiar. Dochodzenie policyjne decyzją komendanta zostanie przeniesione z Kamienia Pomorskiego do innej jednostki. Jest to tragedia całego środowiska policyjnego, bo dotyczy to funkcjonariusza i jego rodziny. Samochód najpierw uderzył w policjanta z żoną i trójką dzieci na spacerze - powiedział PAP rzecznik prasowy KGP Mariusz Sokołowski.
Dodał, że komendant główny policji obejmie nadzorem dochodzenie w tej sprawie.
Rannych w szpitalu odwiedził w środę po południu minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Tragedia
Tragedia w Kamieniu pomorskim. Rozpędzone bmw zabiło 6 osób

Do wypadku doszło na ulicy Szczecińskiej w Kamieniu Pomorskim, w pobliżu przejazdu kolejowego. Kierujący bmw wjechał na chodnik i potrącił śmiertelnie pięć osób. Po uderzeniu ciała ofiar zostały rozrzucone na przestrzeni kilkudziesięciu metrów, a bmw dachowało.

 

Troje dzieci zostało przewiezionych do szpitala. Tam jedno z nich - zmarło. Dziecko miało 9 lat. Dwoje pozostałych przebywa w szpitalu: jedno jest w stanie stabilnym, drugie - walczy o życie na oddziale intensywnej terapii.

(źródło: TVN24/x-news)

Policja informuje, że kierowca bmw był pijany . W wydychanym powietrzu miał dwa promile alkoholu. Według policji, mężczyzna był już notowany za jazdę pod wpływem alkoholu. 26 latek został zatrzymany i będzie przesłuchiwany, gdy wytrzeźwieje.

Elżbieta Sochanowska, rzeczniczka pogotowia ratunkowego (źródło:TVN24/x-news)

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz poinformowała, że sprawcy wypadku grożą zarzuty związane ze spowodowaniem katastrofy w ruchu lądowym. - Za to przestępstwo popełnione w stanie nietrzeźwym grozi do 15 lat więzienia - dodała.
Samochodem wraz z nim jechała młoda kobieta, która była trzeźwa.
Burmistrz Kamienia Pomorskiego Bronisław Karpiński poinformował, że bliskim ofiar zostanie udzielona wszelka pomoc, materialna i psychologiczna.
Według wstępnych informacji ofiary wypadku to rodzina.

Na miejscu zdarzenia jest policja i prokurator.

IAR/PAP/TVN24/asop

sortuj
liczba komentarzy: 1
  1. karolcichocki34
    2014-01-02 20:24
    W Niemczech zostałby postawiony przed Budeslandsjuristsministerium i skazany na dożywocie.

Serwis specjalny

Bądź z nami w kontakcie: