Kamień Pomorski: kierowca był pijany. 6 osób nie żyje

IAR / PAP
Agnieszka Jaremczak 01.01.2014
Tragiczny wypadek w Kamieniu Pomorskim. Sześć osób nie żyje
Tragiczny wypadek w Kamieniu Pomorskim. Sześć osób nie żyje, foto: PAP/Marcin Bielecki

Pięć osób zginęło na miejscu. Do szpitala zostało przewiezionych troje dzieci. Jedno z nich nie żyje, drugie - jest w ciężkim stanie.

Na miejsce tragedii w Kamieniu Pomorskim jedzie komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyńsk. Wśród ofiar wypadku jest policjant i jego rodzina.
- Komendant spotka się z bliskimi ofiar. Dochodzenie policyjne decyzją komendanta zostanie przeniesione z Kamienia Pomorskiego do innej jednostki. Jest to tragedia całego środowiska policyjnego, bo dotyczy to funkcjonariusza i jego rodziny. Samochód najpierw uderzył w policjanta z żoną i trójką dzieci na spacerze - powiedział PAP rzecznik prasowy KGP Mariusz Sokołowski.
Dodał, że komendant główny policji obejmie nadzorem dochodzenie w tej sprawie.
Rannych w szpitalu odwiedził w środę po południu minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Tragedia
Tragedia w Kamieniu pomorskim. Rozpędzone bmw zabiło 6 osób

Do wypadku doszło na ulicy Szczecińskiej w Kamieniu Pomorskim, w pobliżu przejazdu kolejowego. Kierujący bmw wjechał na chodnik i potrącił śmiertelnie pięć osób. Po uderzeniu ciała ofiar zostały rozrzucone na przestrzeni kilkudziesięciu metrów, a bmw dachowało.

 

Troje dzieci zostało przewiezionych do szpitala. Tam jedno z nich - zmarło. Dziecko miało 9 lat. Dwoje pozostałych przebywa w szpitalu: jedno jest w stanie stabilnym, drugie - walczy o życie na oddziale intensywnej terapii.

(źródło: TVN24/x-news)

Policja informuje, że kierowca bmw był pijany . W wydychanym powietrzu miał dwa promile alkoholu. Według policji, mężczyzna był już notowany za jazdę pod wpływem alkoholu. 26 latek został zatrzymany i będzie przesłuchiwany, gdy wytrzeźwieje.

Elżbieta Sochanowska, rzeczniczka pogotowia ratunkowego (źródło:TVN24/x-news)

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz poinformowała, że sprawcy wypadku grożą zarzuty związane ze spowodowaniem katastrofy w ruchu lądowym. - Za to przestępstwo popełnione w stanie nietrzeźwym grozi do 15 lat więzienia - dodała.
Samochodem wraz z nim jechała młoda kobieta, która była trzeźwa.
Burmistrz Kamienia Pomorskiego Bronisław Karpiński poinformował, że bliskim ofiar zostanie udzielona wszelka pomoc, materialna i psychologiczna.
Według wstępnych informacji ofiary wypadku to rodzina.

Na miejscu zdarzenia jest policja i prokurator.

IAR/PAP/TVN24/asop

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 1
  1. karolcichocki34
    2014-01-02 20:24
    W Niemczech zostałby postawiony przed Budeslandsjuristsministerium i skazany na dożywocie.

Serwis specjalny

Powiedzieli w Polskim Radiu

Wybory prezydenckie oczami "Sterniczek"

Wybory prezydenckie oczami Sterniczek

10 maja odbędą się wybory prezydenckie. Do tej pory chęć kandydowania zadeklarowało 20 osób, wśród nich jest pięć kobiet: Magdalena Ogórek, Wanda Nowicka, Anna Grodzka, Iwona Piątek i Balli Marzec.

Polscy instruktorzy wojskowi pojadą na Ukrainę?

Polscy instruktorzy wojskowi pojadą na Ukrainę?

Wysłanie 75 instruktorów wojskowych na Ukrainę zapowiedziała Wielka Brytania. Amerykanie mają wysłać do Kijowa kilkudziesięciu wojskowych specjalistów. Także Polska rozważa wysłanie instruktorów, którzy będą szkolili ukraińskich podoficerów.

Bądź z nami w kontakcie: