Sprawdzian szóstoklasisty z Operonem 2014: uczniowie zakończyli próbny egzamin

polskieradio.pl
Beata Krowicka 09.01.2014
Sprawdzian szóstoklasisty z Operonem 2014: uczniowie zakończyli próbny egzamin
foto: Glow Images/East News

W czwartek uczniowie z całej Polski podeszli do próbnego sprawdzianu szóstoklasisty z wydawnictwem Operon. Odpowiedzi znane będą w piątek.

W czwartek 9 stycznia zakończył się próbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem. Uczniowie mogli potworzyć oraz sprawdzić swoją wiedzę potrzebną do sprawdzianu szóstoklasisty, który odbędzie sie 1 kwietnia 2014 r.

Sprawdzian szóstoklasisty 2013. Arkusze >>>

Na egzaminie znalazły się pytania z języka polskiego, matematyki, historii i przyrody. Zadania pogrupowano na takie obszary, jak: czytanie, pisanie, korzystanie z informacji, zadania logiczne i wykorzystywanie wiedzy w praktyce.

Minister edukacji nie poradziła sobie z testem szóstoklasisty >>>

Odpowiedzi na pytania egzaminacyjne opublikowane zostaną w piątek.

Próbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem to coroczna akcja edukacyjna organizowana dla uczniów szóstych klas szkoły podstawowej. Pierwszy raz odbyła się 4 marca 2009. Do sprawdzianu przystąpiło wtedy ponad 200 tysięcy uczniów z całej Polski.

Wyniki egzaminu znane będą w marcu.

Operon, bk

  Komentarze:

  sortuj
  liczba komentarzy: 0
   Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

  Bądź z nami w kontakcie:

  Kryzys ukraiński
  serwis specjalny o I wojnie światowej

  Powiedzieli w Polskim Radiu

  Czarnecki: Rosja wraca do polityki imperialnej

  Czarnecki: Rosja wraca do polityki imperialnej

  - W interesie Polski jest, by Rosja była jak najdalej od polskich granic – mówił Ryszard Czarnecki w ”Pulsie Trójki”, komentując tworzący się podział na polskiej scenie politycznej w kwestii ukraińskiej. Część partii jest za twardą postawą wobec Rosji, a część uważa, że trzeba "patrzeć na własny interes".

  Ekspert: radioterapia jest tą dziedziną onkologii, w której widać postęp

  Ekspert: radioterapia jest tą dziedziną onkologii, w której widać postęp

  - Jeśli chodzi o zwiększenie dostępności do świadczeń, a także postęp technologiczny, na tle innych państw Unii Europejskiej nie mamy się czego wstydzić. Mamy jedne z najbardziej nowoczesnych ośrodków radioterapii - mówił w radiowej Jedynce dr Jerzy Gryglewicz, autor raportu "Finansowanie świadczeń z zakresu radioterapii w latach 2011-2013" przygotowanego na zlecenie Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.