Polski pokerzysta najlepszy na Bahamach. Wygrał ponad milion dolarów

PAP
Martin Ruszkiewicz 14.01.2014
Polski pokerzysta najlepszy na Bahamach. Wygrał ponad milion dolarów
foto: sxc.hu/cc

22-letni Dominik Pańka z Brześcia Kujawskiego niespodziewanie triumfował w turnieju pokera na Bahamach, inkasując 1,4 mln dolarów. Wystartowało 1031 zawodników. To pierwsze zwycięstwo Polaka w zawodach cyklu EPT i najwyższa wygrana w historii pokera w kraju.

Pańka awansował do turnieju z kwalifikacji, płacąc wpisowe w wysokości 700 dolarów. Jego inwestycja zwróciła się ponad 2000-krotnie. Jak podkreślił, można było ominąć ten etap i od razu wystąpić w głównej imprezie, ale to kosztowało 10 tys. dolarów.

PokerStars Caribbean Adventure (PCA) 2014 Main Event, jedyny turniej cyklu European Poker Tour (EPT) rozgrywany poza Starym Kontynentem, rozpoczął się na Paradise Island (wysepka połączona mostem z Nassau, stolicą Bahamów) 7 stycznia. Po sześciu dniach rywalizacji, w poniedziałek do stołu finałowego zasiadło ośmiu zawodników.

Pańka rozpoczął grę od czwartego miejsca i po 10 godzinach awansował do najlepszej dwójki. Po drodze wyeliminował Kanadyjczka Shyama Srinivasana, Estończyka Madisa Muura oraz Amerykanina Isaaca Barona.

W fazie tzw. Heads-Up za rywala miał Mike'a McDonalda, zwycięzcę turnieju EPT German Open w 2008 roku. Kanadyjczyk zarobił dotychczas na tej grze prawie 6 milionów USD. Po kolejnych pięciu godzinach, w decydującym rozdaniu, Pańka pokonał przeciwnika. We wtorek 14 stycznia został pierwszym polskim mistrzem prestiżowego cyklu EPT.

- Wprawdzie Polacy zaliczają się do światowej elity, to jednak osiągnięcie Dominika Pańki jest jedną z większych sensacji. Mieszkaniec Brześcia Kujawskiego wyprzedził Marcina Horeckiego z Zakopanego, który dotychczas zajmował pierwsze miejsce na liście zarobków polskich pokerzystów z łączną sumą 1,25 miliona dolarów wygranych w turniejach - powiedział rzecznik prasowy Stowarzyszenie Wolny Poker Mateusz Litewski.

W grudniu 2012 roku, Marcin Wydrowski z Trójmiasta zwyciężył w World Poker Tour Prague (413 tys. USD), a Jakub Michalak, także z Trójmiasta, zajął pierwsze miejsce w turniejach ISPT Wembley (566 tys. USD) i EPT Barcelona 2000 euro side event (163 tysięcy USD).

''mr

  • Zobacz więcej na temat:
  • gra

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Bądź z nami w kontakcie:

Kryzys ukraiński
serwis specjalny o I wojnie światowej

Powiedzieli w Polskim Radiu

Czarnecki: Rosja wraca do polityki imperialnej

Czarnecki: Rosja wraca do polityki imperialnej

- W interesie Polski jest, by Rosja była jak najdalej od polskich granic – mówił Ryszard Czarnecki w ”Pulsie Trójki”, komentując tworzący się podział na polskiej scenie politycznej w kwestii ukraińskiej. Część partii jest za twardą postawą wobec Rosji, a część uważa, że trzeba "patrzeć na własny interes".

Ekspert: radioterapia jest tą dziedziną onkologii, w której widać postęp

Ekspert: radioterapia jest tą dziedziną onkologii, w której widać postęp

- Jeśli chodzi o zwiększenie dostępności do świadczeń, a także postęp technologiczny, na tle innych państw Unii Europejskiej nie mamy się czego wstydzić. Mamy jedne z najbardziej nowoczesnych ośrodków radioterapii - mówił w radiowej Jedynce dr Jerzy Gryglewicz, autor raportu "Finansowanie świadczeń z zakresu radioterapii w latach 2011-2013" przygotowanego na zlecenie Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.