Ukrywanie Żydów w czasie wojny. Akcja edukacyjna "Cisi bohaterowie, żywa pamięć"

PAP
Petar Petrovic 07.03.2014
Ukrywanie Żydów w czasie wojny. Akcja edukacyjna Cisi bohaterowie, żywa pamięć
foto: Wikimedia Commons אני יצרתי

Losy Żydów ukrywających się w czasie II wojny światowej oraz osób, które im pomagały to temat akcji edukacyjnej "Cisi bohaterowie, żywa pamięć", którą organizuje Muzeum Historii Żydów Polskich.

- Do udziału w projekcie zachęcamy osoby, które chciałaby zdobyć pierwsze doświadczenia z historią mówioną lub zgłębić posiadaną wiedzę. Będzie to wyjątkowa okazja do współpracy z historykami, edukatorami, świadkami historii oraz artystami, a także do wymiany doświadczeń z uczestnikami projektu pochodzącymi z innych krajów - poinformował Grzegorz Tomczewski z Muzeum Historii Żydów Polskich.
- Wspólnie będziemy poznawać losy Żydów ukrywających się w czasie drugiej wojny światowej oraz osób, które im pomagały - podkreślił.
Każdy, kto weźmie udział w akcji, będzie mógł uczestniczyć w organizowanych przez muzeum spotkaniach, w tym w warsztatach pracy z archiwum historii mówionej, a także w spotkaniach dotyczących dzieł sztuki, które poruszają temat ukrywania się Żydów.

serwis historyczny - II wojna światowa>>>

serwis historyczny - Powstanie w Getcie>>>

Trwałym efektem przedsięwzięcia muzeum ma być strona internetowa poświęcona historiom ukrywania z pięciu partnerskich krajów. - Do udziału w programie szczególnie zachęcamy tych, którzy w ramach studiów, pracy zawodowej i wolontariatu nie zajmowali się dotychczas kulturą i historią Żydów" - zaznaczył Tomczewski.
CNN Newsource/x-news

Zgłoszenia przyjmowane są do 9 marca. Projekt skierowany jest do osób dorosłych, które posługują się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Muzeum Historii Żydów Polskich.
Inicjatywa muzeum realizowana jest dzięki wsparciu finansowemu Komisji Europejskiej.

Z narażeniem życia - Polacy ratujący Żydów podczas Zagłady - yo tytuł wystawy otwartej w Europejskim Dniu Pamięci o Sprawiedliwych w Muzeum Historii Żydów Polskich.
pp/PAP

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Bądź z nami w kontakcie: