Maratończyk z Polski biegnie do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II

PAP
Izabela Zabłocka 15.03.2014
Jan Paweł II
Jan Paweł II, foto: Leja/CC/Wikipedia

Piotr Kuryło z Pruski Wielkiej koło Augustowa (Podlaskie) rozpoczął swoją wyprawę do Watykanu. Ma przebiec ponad 2 tysiące kilometrów.

Kuryło wyruszył po południu ze Studzienicznej, gdzie Jan Paweł II był podczas swojej pielgrzymki w 1999 roku. W tej miejscowości,obok Sanktuarium Maryjnego stoi pomnik papieża.
Maratończyk ma przebiec codziennie około 70 kilometrów. Będzie zaczynał o godzinie 7, a kończył bieg około 19. Sportowiec skonstruował specjalny wózek, który przypina do siebie podczas biegu. Trzyma tam ubrania, prowiant i najpotrzebniejsze rzeczy. Ma w nim także nocować. Wózek waży 70 kilogramów.
Mężczyzna będzie biegł przez Białystok i Nowy Sącz. Polską granicę przekroczy w Piwnicznej Zdrój, by kontynuować swój bieg przez Słowację, Austrię i Włochy. Do Watykanu ma dotrzeć 27 kwietnia w dniu kanonizacji Jana Pawła II.
- Kiedy usłyszałem, że nasz papież ma być kanonizowany, ogłoszony świętym, to wiedziałem od razu, że tam pobiegnę. Studzieniczna to symboliczne miejsce, bo papież tu bywał na spływach kajakowych za swojej młodości, a później przyjechał jako papież - powiedział Kuryło.
41-letni maratończyk ma na swoim koncie kilkanaście różnych wypraw, m.in. roczny bieg dookoła świata, który nazwał biegiem dla pokoju. Wyprawa trwała od 7 sierpnia 2010 roku do 6 sierpnia 2011. Oceany pokonywał samolotami.

PAP/iz

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Bądź z nami w kontakcie:

Kryzys ukraiński
serwis specjalny o I wojnie światowej

Powiedzieli w Polskim Radiu

Dziennikarze: komisja śledcza ds. WSI to tylko polityczna gra

Dziennikarze: komisja śledcza ds. WSI to tylko polityczna gra

Nie powinno się podejmować działań mających na celu badanie polskich służb specjalnych, wywiadu i kontrwywiadu przy tak napiętej sytuacji na Ukrainie - mówił w Trójce Paweł Lisicki. Roman Imielski ocenił, że PO chodzi o wykorzystanie postaci Antoniego Macierewicza w kampanii wyborczej.