Wiadomości

Niesamowity występ 25-letniej zakonnicy w "The Voice of Italy"

23.03.2014 12:14
Siostra Cristina brawurowo zaśpiewała piosenkę Alicii Keys "No one". Film z jej występem, opublikowany w serwisie YouTube, obejrzało już przeszło 18 mln internautów.
Siostra Cristina Scuccia
Siostra Cristina ScucciaFoto: youtube.com/watch?v=TpaQYSd75Ak

Występem pochodzącej z Sycylii zakonnicy zachwycona jest sama amerykańska wokalistka Alicia Keys. 
Siostrę Cristinę Scuccia pochwalił też przewodniczący Papieskiej Rady Kultury, kardynał Gianfranco Ravasi. Na swoim profilu na Twitterze przytoczył słowa z listu świętego Piotra: "Niech każdy służy innym zgodnie z otrzymanym darem".
W ten sposób watykański dostojnik odniósł się do tego, co powiedziała w studiu młoda urszulanka o darze, za jaki uważa swoją umiejętność śpiewu. - Nie mogę żyć bez śpiewu. Śpiew to nie tylko technika, ale także wrażliwość, interpretacja, emocje. Zrozumiałam, że mam piękne przesłanie dla innych - stwierdziła.

W wywiadach dla prasy siostra podkreśliła: "Mój przekaz jest mocny. To przekaz młodej osoby, która poświęca swoje życie Bogu i wciąż robi to, co ktoś w moim wieku". - Jest to przesłanie wierności i miłości, które przekazuję swoim głosem. Muszę dzielić się mym głosem ze wszystkimi - zaznaczyła.
Przy okazji ujawniła, że wcześniej próbowała swych sił w dwóch innych programach typu talent-show we włoskiej telewizji, ale została odrzucona.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

PAP, kk

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Candice Glover zwyciężczynią 12. edycji "American Idol"

17.05.2013 08:55
Candice Glover, 23-latka z Południowej Karoliny, jest pierwszą kobietą, która zwyciężyła w talent show telewizji Fox "American Idol" od sześciu lat.
Candice Glover
Candice Glover Foto: American Idol

Candice Glover pokonała w finale konkursu piosenkarkę country Kree Harrison z Teksasu. Zwycięzcę 12. edycji "American Idol" wybrało jury i telewidzowie.
Glover, która już wcześniej dwukrotnie próbowała szczęścia w tym programie, wyglądała na zaskoczoną kiedy prowadzący konkurs Ryan Seacrest ogłosił wyniki głosowania. - Jesteś oficjalnie naszym "Amerykańskim Idolem". Trzy lata determinacji, uporu i wiele talentu. Zasłużyłaś na to - powiedział Seacrest. 7 tys. widzów zgromadzonych w amfiteatrze w Los Angeles przyjęło werdykt z aplauzem.

Już jako ukoronowana laureatka Glover wykonała utwór "I am Beautiful" oraz w duecie z Natalie Cole piosenkę "Inseparable".
Wyniki głosowania ogłoszono na zakończenie trwającego dwie godziny koncertu, w którym wystąpiło dwóch jurorów konkursu - Mariah Carey i Keith Urban oraz takie gwiazdy jak Aretha Franklin, Jennifer Lopez i raper Pitbull. Bardzo popularny ostatnio południowokoreański showman PSY wykonał swój ostatni utwór "Gentleman".
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
PAP, kk

''

Czytaj także

Co minutę 42 tys. Polaków słucha disco polo

24.07.2013 07:26
42 tys. widzów na minutę - tyle wynosi obecnie oglądalność Polo TV, stacji telewizyjnej emitującej muzykę disco polo. Polo TV jest obecnie najpopularniejszą stacją muzyczną w Polsce - informuje "Gazeta Wyborcza".
Screen z teledysku zespołu Weekend Ona tańczy dla mnie
Screen z teledysku zespołu Weekend "Ona tańczy dla mnie"Foto: YouTube/WeekendOfficial

Stację uruchomiła dwa lata temu firma Lemon Records należąca do grupy medialnej ZPR (Radio Eska, "Super Express"). W czerwcu 2012 roku Polo TV oglądało średnio 21 tys. widzów na minutę. Teraz to już 42 tys. widzów.

Na antenie - przede wszystkim muzyka disco polo. To tutaj swój telewizyjny debiut miał największy przebój muzyki disco polo stworzony przez zespół Weekend "Ona tańczy dla mnie". Do dziś w You Tubie obejrzano go 68 milionów razy.

"Gazeta Wyborcza"/mr

Zobacz więcej na temat: muzyka telewizja

Czytaj także

Dyskoteka w absolutnej ciszy. Polacy bawią się na silent disco

12.08.2013 11:09
Dyskoteka pełna ludzi, która nie przeszkadza sąsiadom? Jedna impreza, na której ludzie tańczą w tym samym czasie do różnej muzyki? To możliwe! Polskę opanowuje moda na silent disco.
Silent Disco - cicha dyskoteka, której uczestnicy słuchają muzyki w słuchawkach, w trakcie pierwszego dnia festiwalu Coke Live Misic Festival w Krakowie
Silent Disco - "cicha" dyskoteka, której uczestnicy słuchają muzyki w słuchawkach, w trakcie pierwszego dnia festiwalu Coke Live Misic Festival w KrakowieFoto: PAP/Jacek Bednarczyk
Posłuchaj
01'07 Dyskoteka w absolutnej ciszy (IAR)
więcej

Czy jest to przyszłość dyskotek? Sporą popularnością cieszy się w klubach tak zwane silent disco. Na takich imprezach jest zupełnie cicho, mimo że nieraz przychodzą tłumy.
Zabawa zaczyna się, gdy zakładamy bezprzewodowe słuchawki. Słychać w nich muzykę graną na żywo przez kilku DJ-ów. To my za pomocą przełącznika w słuchawkach decydujemy, do muzyki którego z nich będziemy tańczyć.

- Bardzo ciekawy pomysł. Słychać wszystko to, czego na normalnej imprezie nie słychać - te wszystkie podśpiewki i krzyki - powiedział jeden z fanów. Inni dodają jednak, że widok kilkuset osób, podskakujących w ciszy, jest dosyć dziwny.

Jedna z takich dyskotek odbyła się np. podczas pierwszego dnia festiwalu Coke Live Music w Krakowie.

Początki silent disco sięgają 1969 roku - idea pojawiła się po raz pierwszy w jednym z fińskich filmów science fiction.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

bk

Zobacz więcej na temat: muzyka rozrywka