Ukraina: uprowadzony dziennikarz znaleziony martwy

PAP
Tomasz Owsiński 05.04.2014
Ukraina: uprowadzony dziennikarz znaleziony martwy
foto: google maps

Dziennikarz oraz zwolennik Majdanu z Czerkasów Wasyl Serhijenko został znaleziony martwy - powiadomił szef miejscowego oddziału nacjonalistycznej partii Swoboda Jurij Botnar.

Według Botnara Serhijenko został znaleziony w lesie "z torbą na głowie, z ranami zadanymi nożem i w kajdankach na rękach".

Rosja atakuje gospodarkę Ukrainy [relacja] >>>

Kryzys na Ukrainie: serwis specjalny >>>

Swoboda informowała wcześniej, że w piątek wieczorem Serhijenko został w piątek brutalnie napadnięty na podwórku własnego domu i uprowadzony w nieznanym kierunku. Partia wiązała ten fakt z jego działalnością dziennikarską, a w szczególności z artykułami na temat miejscowego bogacza, przedstawiciela Partii Regionów Hennadija Bobowa.
Bobow ogłosił, że wyznacza nagrodę 50 tys. hrywien (13 tys. zł) za informację, która pozwoli znaleźć Serhijenkę. Wyraził też przekonanie, że jego uprowadzenie ma "cele polityczne".

Kalendarium zdarzeń na Ukrainie >>>

PAP, to

''

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 1
  1. szeleszczyciel
    2014-04-05 22:53
    Свобода смердіть.

Powiedzieli w Polskim Radiu

Ekonomista o expose: brak decyzji strategicznych

Ekonomista o expose: brak decyzji strategicznych

- Expose premier Ewy Kopacz zapowiada kosmetyczne zmiany gospodarcze - ocenia ekonomista Ignacy Morawski. Premier Kopacz zapowiedziała uproszczenia dla podatników, między innymi zmiany w administracji podatkowej czy pomoc asystenta podatnika dla przedsiębiorców.

Bądź z nami w kontakcie: