Wiadomości

W Lublinie ruszył "Skup łez". Płacą 100 zł za 3 ml

20.07.2014 19:26
- Trzeba płakać na miejscu. Każdy chętny dostaje probówkę, siada przed lustrem i zbiera łzy - powiedziała współautorka projektu Alicja Rogalska.
W Lublinie ruszył Skup łez. Płacą 100 zł za 3 ml
Foto: x-news.pl, TVn24
Posłuchaj
00'18 Alicja Rogalska o sposobach na zmuszenie się do płaczu (IAR)
więcej

Fiolki z łzami oznakowane imieniem płaczącego oraz rokiem jego urodzenia, umieszczane są w specjalnej gablocie. Ma z nich powstać oryginalna kolekcja.
"Skup łez" to projekt artystyczny Alicji Rogalskiej i Łukasza Surowca. Został otwarty na ulicy 1 Maja (święto pracy) w Lublinie, gdzie mieści się 14 punktów kredytowych i cztery lombardy.
x-news.pl, TVN24

- Szukaliśmy takiej symbolicznej formy nawiązania do lombardu i oddawania czegoś cennego za grosze. Łzy można potraktować jako coś bezcennego - indywidualnego, osobistego, emocjonalnego, albo jako coś pozbawione wartości - wyjaśnił Surowiec.

Właściciele skupu płacą 100 zł za 3 ml łez. O tym, jak trudno tyle wypłakać niech świadczy fakt, że dotychczasowy rekordzista - młody mężczyzna - napłakał 1,2 ml i dostał za to 40 zł. - Pomagałem sobie cebulą i jakoś się nazbierało - powiedział Patryk.
Projekt będzie prowadzony do 25 lipca lub do wyczerpania środków - a jest to pięć tysięcy złotych.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

IAR, PAP Life, x-news.pl, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lwy, tygrysy i niedźwiedzie produkują najmodniejsze dżinsy

15.07.2014 17:02
Niepowtarzalnie poszarpane dżinsy pochodzą z japońskiego ogrodu zoologicznego, gdzie do szarpania materiału zatrudniono...dzikie zwierzęta.
Lwy, tygrysy i niedźwiedzie produkują najmodniejsze dżinsy
Foto: Benchill/Wikipedia

Najpierw materiał owinięto wokół starych opon i piłek i w tej postaci dano zwierzętom do zabawy. Zabrany potem spod kłów i pazurów z cennymi śladami zniszczeń dano do uszycia w niewielkiej fabryce odzieży w mieście Okayama.

Są trzy modele - tygrysi, lwi i niedźwiedzi, w zależności od tego, które zwierzęta pracowały nad tkaniną. - Będą się ludziom podobały, bo są stworzone przez czysty instynkt zwierzęcy - powiedziała Aya Miyashita z firmy odzieżowej.

Efekty instynktu (i krawca) zoo opatrzyło swoją marką i etykietką "Zoo Jeans" głoszącą, że są "zrobione przez zwierzęta" i "jedyne na świecie o tym deseniu".

Z inicjatywy klubu miłośników zoo Kamine w Hitachi wszystkie trzy pary do 21 lipca można oglądać tam na wystawie. Dżinsy "lwie" i "tygrysie" wystawiono na internetową aukcję, z której dochód zasili zoo i organizację ochrony ginący zwierząt WWF.

"Tygrysie" w poniedziałek osiągnęły cenę 121 tys. jenów czyli 875 euro.

mc

''

Zobacz więcej na temat: Japonia moda zwierzęta

Czytaj także

Amerykanin spalił dom polując na pająka

17.07.2014 13:04
Pewien mieszkaniec Seattle, miasta w stanie Waszyngton na północnym zachodzie USA, spowodował pożar w swym domu, gdy z miotaczem ognia w ręku polował na pająka - poinformowała lokalna stacja telewizyjna.
Amerykanin spalił dom polując na pająka
Foto: Glow Images/East News

Z pomocą miotacza ognia własnej konstrukcji mężczyzna próbował zabić pająka, którego wytropił w pomieszczeniu gospodarczym.

Efekt "polowania" był taki, że w ogniu stanął dom Amerykanina. Strażakom udało się dość szybko ugasić ogień, ale straty materialne są spore, przekraczają bowiem 60 tysięcy dolarów.Nie wiadomo, czy pająk uszedł z życiem z pożaru.

PAP,kh

''

Czytaj także

Były panamski dyktator pozwał twórców gry komputerowej "Call of Duty"

18.07.2014 11:35
Manuel Noriega twierdzi, że w "Call o Duty: Black Ops II" bezprawnie wykorzystano jego wizerunek.
Były panamski dyktator pozwał twórców gry komputerowej Call of Duty
Foto: x-news.pl, CNN

Zdaniem byłego panamskiego dyktatora postać "False Profit", która - według niego - w grze jest porywaczem, mordercą i wrogiem publicznym, przypomina go fizycznie, a to z kolei stawia go w złym świetle i negatywnie wpływa na jego postrzeganie przez innych.
Noriega podkreślił, że twórcy gry postanowili wykorzystać jego wizerunek, by zwiększyć popularność gry i zarobić na tym. Panamczyk domaga się moralnej oraz finansowej rekompensaty.
x-news.pl, CNN

Koncern Activision Blizzard w specjalnym oświadczeniu zaznaczył, że wszystkie postacie umieszczone w grze są fikcyjne.

Media w komentarzach do tej sprawy zwracają uwagę, że twórcy gry nie minęli się bardzo z prawdą. Przypominają, że Manuel Noriegiega, m.in., został skazany w 1992 roku za handel narkotykami na 40 lat więzienia.

Manuel Antonio Noriega Moreno (ur. 11 lutego 1934 roku w Panamie) - generał panamski, wojskowy przywódca Panamy w latach 1983-1989. Od lat 70. stał na czele armii panamskiej. W 1981 roku po śmierci w wypadku lotniczym prezydenta Panamy gen. Omara Torrijosa przejął władzę siłą i utrzymywał się przy niej jako dyktator kraju fałszując kolejne wybory. Został obalony przez wojska amerykańskie (Operation Just Cause) w 1989 roku.

x-news.pl, chip.pl, Wikipedia, kk

Zobacz więcej na temat: komputery technologie