Polska jest silna w UE

IAR
migrator migrator 02.05.2009
Polska jest silna w UE
foto: fot. eastnews

"Dzięki Polsce Unia Europejska patrzy bardziej na Wschód."

Tak José Manuel Barroso, szef Komisji Europejskiej podsumowuje nasze 5-letnie członkostwo we Wspólnocie. W wywiadzie dla Polskiego Radia Barroso powiedział, że nasz kraj wzmocnił wymiar wschodni Unii.

"Polska jest jednym z wiodących krajów w tych kwestiach. Dziś bardziej zajmujemy się w Europie tym, co dzieje się na Wschodzie. Wkrótce odbędzie się szczyt Partnerstwa Wschodniego, inicjatywy Polski i Szwecji. Szczególnie doceniam wkład Polski w budowanie wspólnej polityki i wymiaru wschodniego Unii Europejskiej” - mówił szef Komisji.

Partnerstwo Wschodnie przewiduje zacieśnianie relacji Unii Europejskiej z krajami zza wschodniej granicy. Obejmuje Ukrainę, Gruzję, Mołdawię, Białoruś, Armenię i Azerbejdżan. W przyszłym tygodniu, na szczycie w Pradze Partnerstwo Wschodnie zostanie oficjalnie zainaugurowane.

(rk, iar)

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

serwis specjalny wrzesień39

Powiedzieli w Polskim Radiu

Borusewicz: nazwiska nowego premiera nie poznamy w tym tygodniu

Borusewicz: nazwiska nowego premiera nie poznamy w tym tygodniu

- Ewa Kopacz ma duże szanse kontynuować to, co robił Donald Tusk. Marszałek Sejmu jest jego najbliższą współpracownicą. Z punktu widzenia Donalda Tuska jest najlepszą kandydatką na nowego szefa rządu - mówił w radiowej Jedynce marszałek Senatu i wiceprzewodniczący PO Bogdan Borusewicz.

Bądź z nami w kontakcie: