Wiadomości

Tragiczny powrót z dyskoteki: nie żyją dwie osoby

07.02.2010 10:56
Wypadek w Brzozowie na Mazowszu: zginęli dwaj mężczyźni, trzech jest rannych.

Dwóch młodych mężczyzn zginęło, trzech zostało rannych w wypadku, który nad ranem w niedzielę wydarzył się w Brzozowie w powiecie sochaczewskim na Mazowszu.

Jak poinformował January Majewski z zespołu prasowego mazowieckiej policji, mężczyźni wracali z dyskoteki. Ofiary to młodzi ludzie, którzy siedzieli na tylnych fotelach forda focusa; zginęli na miejscu. Samochód wpadł w poślizg, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Trwa identyfikacja zwłok.

Pozostałych trzech mężczyzn, w wieku 22-33 lata, trafiło do szpitala. Wszyscy są pod wpływem alkoholu.

Według policjantów jest wśród nich także kierujący autem. "Na razie jednak nie wiadomo, kto siedział za kierownicą pojazdu, bo żaden z mężczyzn nie przyznaje się. Sprawdzają to policjanci" - powiedział Majewski.

ag, PAP

 

Zobacz więcej na temat: ford focus wypadek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Słowacja: wypadek polskiego autokaru ze studentami

Stan trzech osób, ciężko rannych w katastrofie polskiego autokaru na Słowacji jest stabilny a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W wypadku zostały ranne 34 osoby.

Rzeczniczka ministerstwa zdrowia Zuzanna Ciżmarikova powiedziała, że 13 Polaków zostało przewiezionych do szpitala klinicznego w Bańskiej Bystrzycy, 15 do szpitala w Zwoleniu, a 6 do szpitala w miejscowości Żar nad Hronem. Większość rannych ma złamania oraz urazy kręgosłupa i głowy.

Po opatrzeniu ran szpitale opuściło już jedenaście lekko rannych osób.

Najciężej ranna 34-letnia Polka jest już po operacji stawu biodrowego w szpitalu klinicznym w Bańskiej Bystrzycy. Pasażerowie, którzy nie zostali ranni, oczekują na zastępczy autobus w urzędzie miejskim w miejscowości Podzamoczek.

Autokarem podróżowało 69 osób, w większości byli to studenci geografii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z Sosnowca. Jechali na zajęcia terenowe do Turcji.

Wypadek wydarzył się o godzinie 11.00 dziesięć kilometrów od miejscowości Dobra Niva. Z pierwszych ustaleń wynika, że kierowcy autokaru zajechał drogę samochód osobowy. Autokar stoczył się z nasypu i przewrócił na bok. Pasażerowie opuszczali pojazd przez okno w dachu. Rannych przewieziono do szpitali kilkunastoma karetkami i śmigłowcem Czerwonego Krzyża.

Informacje dla rodzin

Pomocy i informacji poszkodowanym i ich rodzinom udziela polska ambasada na Słowacji.  Numer do Ambasady RP w Bratysławie: 0042 12 594 90 211.

Numer telefonu do szpitala w Bańskiej Bystrzycy, gdzie trafiło kilkanaście osób, w tym te najbardziej poszkodowane to: 00 421 48 44 13 196, do szpitala w Zwoleniu: 00 421 45 52 01 230, do szpitala w miejscowości Żar nad Hronem: 00 421 45 67 09 102.

Rodziny mogą też uzyskać informacje po wybraniu numeru telefonu dyżurnego 00421 911 133 853.

Informacje o wypadku mają też być przekazywane na stronie internetowej uczelni www.us.edu.pl.

ag, kg, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR), PAP


 

Czytaj także

Groźny wypadek Karola Ząbika

Pechowo zakończył się trening angielskiej drużyny Peterborough Panthers dla Karola Ząbika. Mistrz świata juniorów sprzed czterech lat miał upadek, podczas którego złamał kość podudzia i stłukł bark.


Kraksa z udziałem Karola Ząbika i innego Polaka Kamila Brzozowskiego wyglądała bardzo groźnie. Zawodnik GTŻ Grudziądz wyszedł z niej bez szwanku, natomiast Ząbik straci kolejne miesiące na leczenie kontuzji. Uraz wykluczy go z jazdy najprawdopodobniej do końca sezonu.
Wychowanek klubu z Torunia nie startował w poważnych zawodach od połowy ubiegłego roku, gdy doznał poważnej kontuzji podczas finału indywidualnych mistrzostw Polski. Wówczas uczestniczył w kolizji z Damianem Balińskim z Unii Leszno.Leczenie po tamtym wypadku trwało kilka miesięcy, a Karol Ząbik zapowiadał, że niedługo pojawi się w składzie Lotosu Gdańsk. Był również przymierzany do startów w lidze angielskiej w Peterborough Panthers.

dp