X
Aby nas słuchać lub oglądać potrzebujesz najnowszego Adobe Flash Player | Pobierz Flash
POLSKIE RADIO - HISTORIE DOBRZE OPOWIADANE OD 90 LAT
Wiadomości

Tragiczny powrót z dyskoteki: nie żyją dwie osoby

07.02.2010
0 0 0
Wypadek w Brzozowie na Mazowszu: zginęli dwaj mężczyźni, trzech jest rannych.

Dwóch młodych mężczyzn zginęło, trzech zostało rannych w wypadku, który nad ranem w niedzielę wydarzył się w Brzozowie w powiecie sochaczewskim na Mazowszu.

Jak poinformował January Majewski z zespołu prasowego mazowieckiej policji, mężczyźni wracali z dyskoteki. Ofiary to młodzi ludzie, którzy siedzieli na tylnych fotelach forda focusa; zginęli na miejscu. Samochód wpadł w poślizg, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Trwa identyfikacja zwłok.

Pozostałych trzech mężczyzn, w wieku 22-33 lata, trafiło do szpitala. Wszyscy są pod wpływem alkoholu.

Według policjantów jest wśród nich także kierujący autem. "Na razie jednak nie wiadomo, kto siedział za kierownicą pojazdu, bo żaden z mężczyzn nie przyznaje się. Sprawdzają to policjanci" - powiedział Majewski.

ag, PAP

 

Zobacz więcej na temat: ford focus wypadek
0 0 0
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Słowacja: wypadek polskiego autokaru ze studentami

Stan trzech osób, ciężko rannych w katastrofie polskiego autokaru na Słowacji jest stabilny a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W wypadku zostały ranne 34 osoby.

Rzeczniczka ministerstwa zdrowia Zuzanna Ciżmarikova powiedziała, że 13 Polaków zostało przewiezionych do szpitala klinicznego w Bańskiej Bystrzycy, 15 do szpitala w Zwoleniu, a 6 do szpitala w miejscowości Żar nad Hronem. Większość rannych ma złamania oraz urazy kręgosłupa i głowy.

Po opatrzeniu ran szpitale opuściło już jedenaście lekko rannych osób.

Najciężej ranna 34-letnia Polka jest już po operacji stawu biodrowego w szpitalu klinicznym w Bańskiej Bystrzycy. Pasażerowie, którzy nie zostali ranni, oczekują na zastępczy autobus w urzędzie miejskim w miejscowości Podzamoczek.

Autokarem podróżowało 69 osób, w większości byli to studenci geografii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z Sosnowca. Jechali na zajęcia terenowe do Turcji.

Wypadek wydarzył się o godzinie 11.00 dziesięć kilometrów od miejscowości Dobra Niva. Z pierwszych ustaleń wynika, że kierowcy autokaru zajechał drogę samochód osobowy. Autokar stoczył się z nasypu i przewrócił na bok. Pasażerowie opuszczali pojazd przez okno w dachu. Rannych przewieziono do szpitali kilkunastoma karetkami i śmigłowcem Czerwonego Krzyża.

Informacje dla rodzin

Pomocy i informacji poszkodowanym i ich rodzinom udziela polska ambasada na Słowacji.  Numer do Ambasady RP w Bratysławie: 0042 12 594 90 211.

Numer telefonu do szpitala w Bańskiej Bystrzycy, gdzie trafiło kilkanaście osób, w tym te najbardziej poszkodowane to: 00 421 48 44 13 196, do szpitala w Zwoleniu: 00 421 45 52 01 230, do szpitala w miejscowości Żar nad Hronem: 00 421 45 67 09 102.

Rodziny mogą też uzyskać informacje po wybraniu numeru telefonu dyżurnego 00421 911 133 853.

Informacje o wypadku mają też być przekazywane na stronie internetowej uczelni www.us.edu.pl.

ag, kg, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR), PAP


 

0 0 0

Czytaj także

Groźny wypadek Karola Ząbika

Pechowo zakończył się trening angielskiej drużyny Peterborough Panthers dla Karola Ząbika. Mistrz świata juniorów sprzed czterech lat miał upadek, podczas którego złamał kość podudzia i stłukł bark.


Kraksa z udziałem Karola Ząbika i innego Polaka Kamila Brzozowskiego wyglądała bardzo groźnie. Zawodnik GTŻ Grudziądz wyszedł z niej bez szwanku, natomiast Ząbik straci kolejne miesiące na leczenie kontuzji. Uraz wykluczy go z jazdy najprawdopodobniej do końca sezonu.
Wychowanek klubu z Torunia nie startował w poważnych zawodach od połowy ubiegłego roku, gdy doznał poważnej kontuzji podczas finału indywidualnych mistrzostw Polski. Wówczas uczestniczył w kolizji z Damianem Balińskim z Unii Leszno.Leczenie po tamtym wypadku trwało kilka miesięcy, a Karol Ząbik zapowiadał, że niedługo pojawi się w składzie Lotosu Gdańsk. Był również przymierzany do startów w lidze angielskiej w Peterborough Panthers.

dp

0 0 0