Wiadomości

Legalny narkotyk, mefedron, zabił dwóch chłopców

17.03.2010 11:50
Brytyjska policja potwierdziła, że dwóch nastolatków zmarło w wyniku zażycia mefedronu – narkotyku zwanego także MC, 4MMC, miau-miau albo "odżywką dla roślin".

Ofiary to 18-letni Louis Wainwright i 19-letni Nicholas Smith,  policja w związku z ich śmiercią aresztowała trzy osoby. Chłopcy zasłabli w domu po nocy spędzonej poza domem, podczas której spożywali m.in. alkohol. Policja ustaliła, że do ich śmierci przyczynił się mefedron.

W związku z tą tragedią Związek Dyrektorów Szkół w Wielkiej Brytanii wystąpił z postulatem, żeby rząd zakazał rozpowszechniania tej substancji. Według nich używki należy zakazać natychmiast.
Mefedron to biały lub żółty proszek, które może być wciągany przez nos, wystepuje  też w postaci kapsułek i tabletek. Sprzedaje się go czasem jako "odżywki dla roślin".

Mefedron – jak pisze BBC – stał się bardzo popularny ostatnio w brytyjskich klubach, działa podobnie jak ecstasy i amfetamina. Wywołuje takie objawy uboczne jak palpitacje, pieczenie w gardle, krwawienie z nosa, bezsenność, psychozy.

Substancja jest łatwo dostępna na Wyspach przez Internet, legalnie, nawet za 4 funty.  Wytwarzana jest w większości w Chinach. Strony internetowe, któe sprzedają mefedron reklamują go jako "środek do roślin", załączają nawet opinie "ogrodników", w stylu "kwiatki tańczyły mi przed oczami".

Substancja jest w Wielkiej Brytanii całkowicie legalna. Nie ma jej także na liście kontrolowanych substancji odurzających w Polsce. Mefedron zakazany jest w Niemczech, Finlandii, Norwegii.

ag, BBC News

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń