Burza w świetokrzyskim. Setki domów bez prądu

IAR
Rafał Kowalczyk 23.07.2010
Burza
Burza, foto: fot. stock xchu

Około 400 gospodarstw w powiecie włoszczowskim (świętokrzyskie) pozbawionych jest prądu po nawałnicy, która wieczorem przeszła nad regionem świetokrzyskim.

W okolicy Oleszna powalone przez wiatr drzewo przewróciło się na linię średniego napięcia. Linia została wyłączona, co spowodowało, że nie działa tam aż 16 stacji transformatorowych.
Energetycy usuwają awarię i dostawa prądu powinna w ciągu najbliższych kilkudziesięciu minut zostać wznowiona - poinformował dyżurny zakładu energetycznego w Skarżysku-Kamiennej.

Dużo pracy mają też strażacy. Dariusz Gieroń oficer prasowy włoszczowskich strażaków powiedział, że od uderzenia pioruna powstał pożar budynku w miejscowości Kolonia Mrowina. Ponadto w czterech miejscach powalone przez wiatr drzewa zatarasowały drogi.

Podobnie jest w powiecie jędrzejowskim. W miejscowości Lipno nawałnica zerwała dach na budynku gospodarczym. Dachy uszkodzone zostały też na dwóch innych budynkach. Natomiast w miejscowości Ciermno Zaszosie strażacy gaszą pożar stodoły, która zapaliła się od uderzenia pioruna.

mch, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Powiedzieli w Polskim Radiu

Sławomir Dębski: w Auschwitz był potem obóz NKWD

Sławomir Dębski: w Auschwitz był potem obóz NKWD

- Nie ulega wątpliwości, że Rosja okupuje część państwa z którym sąsiadujemy i używa siły zbrojnej jako instrumentu polityki - mówił Sławomir Dębski, dyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

"To woda na młyn ksenofobicznej polityki rosyjskiej"

To woda na młyn ksenofobicznej polityki rosyjskiej

We wtorek mija 70. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz- Birkenau. Niestety wcześniej pojawiło się kilka kwestii, które mogą odciągnąć uwagę od zasadniczych uroczystości - nieobecność prezydenta Rosji Władimira Putina czy brak zaproszenia dla rodziny rotmistrza Pileckiego.

Bądź z nami w kontakcie: