Sprawdź do kiedy będzie w Polsce padać

IAR
Michał Chodurski 27.07.2010
Sprawdź do kiedy będzie w Polsce padać
foto: fot. sxc.hu

Co najmniej jeszcze przez tydzień przewidywane są opady deszczu w całej Polsce. Najintensywniej będzie padać we wtorek i w środę. Na południu, wschodzie i w centrum kraju, wystąpią też burze.

IMGiW wydało ostrzeżenia dla województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Tam opady deszczu dziś w nocy i jutro mogą lokalnie dochodzić nawet do 70 milimetrów. Pod koniec tygodnia opady będą już lżejsze, w weekend można spodziewać się trochę więcej przejaśnień.

W ciągu najbliższej doby w związku z intensywnymi opadami deszczu w zlewni Wisłoki, Wisłoka i Sanu na Podkarpaciu oraz w zlewni Skawy, Raby, Dunajca, Wisłoki w Małopolsce IMiGW prognozuje wzrost poziomu wody do stanów wysokich.

Hydrolog Anna Jałowiecka uspokaja jednak, że nie ma zagrożenia powodzią. "Na pewno w tym momencie nie możemy mówić o jakimkolwiek zagrożeniu powodzią, na razie mówimy o tym, że w zlewniach rzek podkarpackich jest możliwość wzrostu stanu wody lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych i powyżej stanów alarmowych" - podkreśla hydrolog IMiGW.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że prognozowane przekroczenia stanów alarmowych nie spowodują przelania się wody przez koronę wałów. Mogą jednak nastąpić lokalne podtopienia.

mch

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Drugi obieg wydawniczy

Powiedzieli w Polskim Radiu

Spór o ustawę in vitro. Politycy mocno podzieleni

Spór o ustawę in vitro. Politycy mocno podzieleni

Rząd zajmie się sprawą in vitro prawdopodobnie 10 marca. Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt ustawy o zapłodnieniu pozaustrojowym. Zdaniem lewicy kwestia in vitro powinna być uregulowana jak najszybciej, prawica zgłasza wątpliwości.

Bądź z nami w kontakcie: