"Przypnijmy kotyliony 11 listopada"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2010 03:05
Święto Niepodległości Polacy powinni uczcić przez przypięcie w tym dniu biało-czerwonych kotylionów - apeluje Bronisław Komorowski.
Audio

Prezydent kilka dni temu w liście przesłanym do nauczycieli wyraził pragnienie, by również dzieci aktywnie włączyły się w obchody Święta Niepodległości, przygotowując na zajęciach szkolnych i przedszkolnych biało-czerwone kotyliony.

Według Bronisława Komorowskiego, wpięte 11 listopada w klapy płaszczy i kurtek - zarówno dzieci jak i ich rodziców - kotyliony będą doskonałym znakiem radości z wielkiego sukcesu Polaków. „Chciałbym, aby tak jak w 1918 roku towarzyszyła Polakom nie tylko podniosła atmosfera, lecz przede wszystkim radość i duma z sukcesu będącego ukoronowaniem 123 lat wysiłków i starań kilku kolejnych pokoleń” - napisał prezydent.

W poniedziałek para prezydencka odwiedziła jedną z warszawskich podstawówek i przygotowywała kotyliony z najmłodszymi uczniami.

Bronisław Komorowski pytany ostatnio przez dziennikarzy skąd ta plastyczna aktywność prezydenta odpowiadał, że wierzy iż w ten sposób uda się dotrzeć do młodego pokolenia. Obecna na spotkaniu z parą prezydencką minister edukacji narodowej Katarzyna Hall mówiła dziennikarzom, że przygotowywanie kotylionów nie będzie obowiązkową częścią zajęć plastyki.

Według instrukcji zamieszczonej na stronie internetowej prezydenta, by stworzyć kotylion niezbędne są: dwa paski papieru koloru białego i czerwonego, po jednej wstążce koloru białego i czerwonego, nożyczki oraz klej.

to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polska niepodległość miała wielu ojców"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2009 06:48
W całym kraju z okazji Święta Niepodlegości odbyły się uroczystości upamiętniające odzyskanie niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musimy budować nowy patriotyzm"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2009 11:55
Przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie zakończyła się uroczysta odprawa wart z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Honorowym gościem uroczystości była prezydent Litwy Dalia Grybauskaite.
rozwiń zwiń