Wiadomości

Sytuacja na lotniskach wraca do normy

22.12.2010 12:50
Europejski porty lotnicze obsługują większość rejsów. Nadal jednak część z nich jest opóźniona, a niektóre zostają odwołane.

Po tym, jak mróz, wiatr i śnieg sparaliżowały ruch na największych europejskich lotniskach, tysiące pasażerów nie mogą dotrzeć do celu podróży, koczują w terminalach w oczekiwaniu na swoje samoloty.

Lotniska Heathrow i we Frankfurcie poinformowały, że starają się przywrócić ruch samolotów do normy.Na Heathrow otwarto dwa pasy startowe, port ma obsługiwać dwie trzecie zaplanowanych lotów. Malcolm Robertson z British Airport Authority, zarządzającej lotniskiem Heathrow, powiedział BBC, że przywrócenie wszystkich lotów od razu jest niemożliwe ze względów organizacyjnych. Wielu członków załogi kabinowej i naziemnej lotniska nie jest bowiem w swoim miejscu pracy. Malcolm Robertson wyraził nadzieję, ze w najbliższych dniach coraz więcej pasażerów będzie mogło wyruszyć w zaplanowaną podróż.

Od soboty na Heathrow odwołano kilkaset rejsów, na swoje samoloty czeka tam obecnie 3500 podróźnych. Sześciuset z nich spędziło noc na lotnisku w specjalnie przygotowanych namiotach. Z kolei dyrekcja lotniska we Frankfurcie zapowiedziała, że z zaplanowanych 1300 lotów zostanie skasowanych 70. Do normy powarca też sytuacja na lotniskach w Brukseli, Dublinie i Belfaście.

to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń