Sytuacja na lotniskach wraca do normy

IAR
Tomasz Owsiński 22.12.2010

Europejski porty lotnicze obsługują większość rejsów. Nadal jednak część z nich jest opóźniona, a niektóre zostają odwołane.

Po tym, jak mróz, wiatr i śnieg sparaliżowały ruch na największych europejskich lotniskach, tysiące pasażerów nie mogą dotrzeć do celu podróży, koczują w terminalach w oczekiwaniu na swoje samoloty.

Lotniska Heathrow i we Frankfurcie poinformowały, że starają się przywrócić ruch samolotów do normy.Na Heathrow otwarto dwa pasy startowe, port ma obsługiwać dwie trzecie zaplanowanych lotów. Malcolm Robertson z British Airport Authority, zarządzającej lotniskiem Heathrow, powiedział BBC, że przywrócenie wszystkich lotów od razu jest niemożliwe ze względów organizacyjnych. Wielu członków załogi kabinowej i naziemnej lotniska nie jest bowiem w swoim miejscu pracy. Malcolm Robertson wyraził nadzieję, ze w najbliższych dniach coraz więcej pasażerów będzie mogło wyruszyć w zaplanowaną podróż.

Od soboty na Heathrow odwołano kilkaset rejsów, na swoje samoloty czeka tam obecnie 3500 podróźnych. Sześciuset z nich spędziło noc na lotnisku w specjalnie przygotowanych namiotach. Z kolei dyrekcja lotniska we Frankfurcie zapowiedziała, że z zaplanowanych 1300 lotów zostanie skasowanych 70. Do normy powarca też sytuacja na lotniskach w Brukseli, Dublinie i Belfaście.

to

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
Wybierz głos II linii metra

Serwis specjalny

Powiedzieli w Polskim Radiu

Politolodzy: marszałek Sikorski będzie miał bardziej pod górkę

Politolodzy: marszałek Sikorski będzie miał bardziej pod górkę

- Wiele osób wątpiło, że Sikorski poskromi polityczny temperament i będzie zacnym marszałkiem - mówi w radiowej Trójce dr Sławomir Sowiński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. - Charakterystyczne, że PO nie pomaga mu zanadto - dodaje prof. Mikołaj Cześnik ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Wybory samorządowe 2014. Jak zwiększyć frekwencję?

Wybory samorządowe 2014. Jak zwiększyć frekwencję?

Joanna Załuska z Fundacji im. Stefana Batorego, dyrektorka programu "Masz Głos, Masz Wybór", tłumaczyła w radiowej Jedynce, że powinny istnieć mechanizmy zachęcające kandydatów i ich komitety, do tego, by wychodzić do wyborców i przekonywać do głosowania.

Bądź z nami w kontakcie: