Jacek Swakoń opuszcza PO. Senator przechodzi do PJN

IAR / PAP
Katarzyna Karaś 18.01.2011

Szefowa klubu Polska Jest Najważniejsza Joanna Kluzik-Rostkowska potwierdziła, że nowym członkiem klubu zostanie senator Jacek Swakoń.

Wcześniej członek PJN Paweł Poncyljusz poinformował, że jeden z parlamentarzystów PO przechodzi do jego ugrupowania. Nie chciał jednak zdradzić o kogo chodzi.

Klub PJN liczył do tej pory 17 posłów.

Jacek Swakoń

Ukończył studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej w zakresie elektroenergetyki i automatyki stosowanej. Był m.in. wiceprezesem firmy Interferie w Lubinie i członkiem jej rady nadzorczej.

Działał także w Solidarności. W latach 1990-1998 był zastępcą przewodniczącego, a następnie przewodniczącym Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Zagłębie Miedziowe z siedzibą w Legnicy. W latach 2003-2005 był tam koordynatorem ds. organizacji związku.

Senator zasiada obecnie w dwóch komisjach: komisji środowiska oraz komisji praw człowieka, praworządności i petycji

Okres gorących transferów politycznych?

11 stycznia Piotr Tymochowicz, który współpracował m.in. z Andrzejem Lepperem, okazał się być - według zapowiedzi Janusza Palikota - "sensacyjnym transferem politycznym" do tworzonego przez byłego polityka PO Ruchu Poparcia.

- Zastanawiałem się, kto może skończyć z polskim politycznym teatrem, marketingiem i PR-em. Kto, jak nie człowiek, który go tworzył przez lata, który zbudował tak wiele karier politycznych w Polsce. Ktoś, kto nawet Andrzeja Leppera był w stanie wprowadzić na polityczne salony - mówił Palikot na wspólnej z Tymochowiczem konferencji prasowej.

- Tylko ktoś taki może wyprowadzić z politycznych salonów Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego. Żeby przywrócić polskiej polityce wymiar niePR-owy, potrzebny jest ktoś taki jak Piotr Tymochowicz. Człowiek, który jeszcze nigdy nie był w żadnej partii politycznej wstąpi do Ruchu Poparcia - dodał.

kk

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Bądź z nami w kontakcie:

Kryzys ukraiński
4 czerwca 1989

Powiedzieli w Polskim Radiu

Dlaczego energia odnawialna budzi emocje polityków?

Czy alternatywne źródła energii są receptą na problemy środowiska naturalnego i czy jesteśmy skazani na korzystanie z energii odnawialnej? Rząd przedstawił Sejmowi projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE).

"Polityczne oko Tuska do lewicowych wyborców"

Nie wiadomo, czy nowa pełnomocnik ds. równego statusu zrealizuje swoje pomysły - mówił w Trójce poseł Maciej Mroczek (Twój Ruch). Andrzej Romanek (Solidarna Polska) uważa, że nominacja prof. Małgorzaty Fuszary to posunięcie czysto polityczne.