Nieznane zdjęcia Jana Pawła II z archiwum kardynała Dziwisza

IAR
Rafał Kowalczyk 22.04.2011
09.06.1991: IV pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Polski. W siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, Ojciec Święty spotkał się z grupą dzieci i odpowiadał na ich pytania
09.06.1991: IV pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Polski. W siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, Ojciec Święty spotkał się z grupą dzieci i odpowiadał na ich pytania, foto: (fot. PAP/Janusz Mazur)

"Rzeczpospolita" dostała niepublikowane dotąd fotografie Jana Pawła II i jego list napisany do żony uwięzionego.

Sześć lat po śmierci Jana Pawła II, po zakończeniu procesu beatyfikacyjnego, wydaniu tysięcy książek o papieżu, z których wiele reklamowano jako publikacje zawierające nieznane wspomnienia i dokumenty, wydawać by się mogło, że wszystko już o nim wiemy. Nieznane zdjęcia Jana Pawła II z archiwum kardynała Stanisława Dziwisza i list papieża do Ewy Bednarkiewicz, które otrzymała redakcja "Rzeczpospolitej" pokazują, że tak nie jest.

"Przeżyjemy jeszcze niejedną niespodziankę" - mówi biograf Jana Pawła II Janusz Poniewierski. "Papież, który był niezwykle bogatą, wielostronną osobowością, miał bardzo dużo bardzo dobrych znajomych. Nie każdy z nich od razu ośmielił się to ujawnić, nie chcąc sprzedawać swojej przyjaźni, zbanalizować jej. Myślę, że po zakończeniu kanonizacji pojawią się kolejne, interesujące świadectwa" - dodaje.

rk

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Bądź z nami w kontakcie: