Zmarł 19-letni Maciek pobity przez piłkarzy przed dyskoteką w Radomiu

IAR / PAP
Szymon Gebert 29.04.2011
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu, w którym zmarł 19-latek
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu, w którym zmarł 19-latek, foto: Fot. wss.com.pl

Dwaj zawodnicy piłki ręcznej z Delty Radom podejrzani o jego pobicie zostali już aresztowani na trzy miesiące.

Sprawcom, jeśli zostaną oskarżeni o pobicie ze skutkiem śmiertelnym, grozi do 10 lat więzienia.

O śmierci nastolatka poinformowała dyrektor szpitala w Radomiu, w którym przebywał. Luiza Staszewska powiedziała mediom, że chłopiec nie odzyskał przytomności i doszło do śmierci mózgu.

Podejrzani o jego dotkliwe pobicie dwaj szczypiorniści z Radomia Piotr R. i Wojciech S. już w środę zostali aresztowani na trzy miesiące.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek. 19-latek z kolega bawił w klubie Aula przy Politechnice Radomskiej. Doszło tam do kłótni między nim a jednym z podejrzanych, która przerodziła się w bójkę. Ochrona rozdzieliła bijących się i 19-latek uciekł. Jednak zaraz po drugiej stronie ulicy napastnicy dogonili go i pobili. Według ustaleń prokuratury podejrzani bili i kopali 19-latka w głowę i po całym ciele. Chłopak w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala w Radomiu.

Jak powiedział szef Prokuratury Rejonowej Radom - Wschód Robert Czerwiński prokuratorzy rozważają m.in. postawienie podejrzanym zarzutu pobicia ze skutkiem śmiertelnym albo zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Wcześniej jednak - jak zaznaczył Czerwiński - wykonana zostanie sekcja zwłok. Śledczy chcą też przesłuchać kilku świadków oraz przeanalizować zapis monitoringu.

Na środę (4.05) rodzina i przyjaciele 19-latka zaplanowali "marsz przeciw przemocy"; jego uczestnicy wyruszą sprzed radomskiego klubu, gdzie wydarzyła się tragedia i przejdą przed siedzibę urzędu miasta.

19-letni Maciek studiował dziennikarstwo na warszawskim Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Do Radomia przyjechał na święta.

sg

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Drugi obieg wydawniczy

Powiedzieli w Polskim Radiu

Jarosław Gowin: Duda może być prezydentem

Jarosław Gowin: Duda może być prezydentem

Prezes Polski Razem uważa, że termin wyborów prezydenckich jest dopasowywany tak, by pomóc Bronisławowi Komorowskiemu. Zaznacza jednak, że Andrzej Duda ma realne szanse na pokonanie obecnego prezydenta.

Bądź z nami w kontakcie: