Wiadomości

Makabryczne zabójstwo 16-latki. Szukają świadków

16.06.2011 17:00
Policja poszukuje osób, które mogą pomóc w odtworzeniu ostatnich godzin życia Samanty, którą zamordowano w miniony weekend.

Apel jest skierowany do osób, które w nocy z soboty na niedzielę około godz. 23:00 poruszały się drogą krajową nr 45 na trasie Kluczbork - Opole w okolicy Jasienia.

Ciało Samanty z poderżniętym gardłem znaleziono w lesie w okolicach Popielowa. Samanta mieszkała w Jasieniu pod Kluczborkiem. Ostatnią osobą, która ją widziała, a do której dotarła policja, była prawdopodobnie mama jej koleżanki. Dziewczyna przyszła do nich około godz. 23 w nocy z soboty na niedzielę. - Chciała wyjść z tą koleżanką, ale ta szykowała się już do spania. Więc Samanta poszła gdzieś sama - opowiadają sąsiedzi.

W środę przeprowadzono sekcję zwłok. - Ustalono, że przyczyną śmierci dziewczyny było wykrwawienie z powodu ran na szyi - mówi Lidia Sieradzka, rzeczniczka opolskiej prokuratury.

/

Motyw seksualny wykluczony

Nieoficjalnie wiadomo, że to było bardzo brutalne morderstwo. - Rana na szyi to zbyt mało powiedziane. To było bardzo głębokie rozległe cięcie, prawie do kręgosłupa. Człowiek, który to zrobił, był bezwzględny i brutalny - opowiadają policjanci.

Sekcja zwłok pozwoliła na wykluczenie motywów seksualnych. - Dziewczyna nie została zgwałcona ani w żaden inny sposób wykorzystana - mówią policjanci.  Zastanawiają się, czy nie ścigają psychopaty, który zabił dziewczynę bez powodu. - Na razie wszystko na to wskazuje – mówią

Poszukiwani są świadkowie, którzy mogli widzieć dziewczynę, samochód do jakiego wsiadała lub osobę, z którą rozmawiała. Samanta miała około 160 cm wzrostu, była szczupłej budowy ciała, ubrana w ciemną bluzę z kapturem z kolorowym nadrukiem i jasne dżinsy.

Osoby mogące pomóc proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Miejską Policji w Opolu ul. Powolnego 1, numery telefonów 77 422 26 46, 77 422 26 48, 77 422 26 47, 77 422 25 54, 77 422 25 56, najbliższą jednostką policji, tel. 112 lub 997 z telefonów stacjonarnych albo Prokuraturą Rejonową w Brzegu tel. 77 416 20 35.

to, Radio Opole, Gazeta Wyborcza Opole

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zamordowano gimnazjalistkę. Policja szuka sprawcy

Policjanci poszukują mordercy 15-letniej dziewczyny, której ciało znaleziono w piątek wieczorem w lesie niedaleko Pasłęka (warmińsko-mazurskie).

Jak poinformował Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego elbląskiej policji ciało dziewczyny znaleźli w lesie jej bliscy i to oni też wezwali policję. Rodzina szukała nastolatki, bo ta zbyt długo nie wraca ze szkoły. Najpierw nieopodal drogi szutrowej, która prowadziła do domu dziewczyny znaleziono jej torebkę, potem, tuż przed godz. 21, ciało.

- Wstępne oględziny wskazują, że dziewczyna została uduszona - powiedział Nowacki. Dodał, że policjanci przez całą noc prowadzili czynności w tej sprawie, m.in. funkcjonariusze z psami przeszukali najbliższą okolicę, przesłuchano też kilkanaście osób.

- Czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy wciąż trwają, na razie nikt w tej sprawie nie został zatrzymany - dodał Nowacki.

Policja odmawia podania innych szczegółów sprawy tłumacząc się dobrem śledztwa.

to

Czytaj także

Lepno: dziś pogrzeb brutalnie zamordowanej 15-latki. 64-latek w areszcie

W Pasłęku odbędzie się pogrzeb 15-letniej Eweliny z Lepna brutalnie zamordowanej w ubiegły piątek. Dziewczyna została uduszona i zgwałcona.
Posłuchaj
00'53 Pogrzeb brutalnie zamordowanej 15-latki
więcej

15-latka długo nie wracała w piątek ze szkoły, wtedy jej rodzina powiadomiła policję. Późnym wieczorem, ciało gimnazjalistki znaleźli w lesie niedaleko domu jej najbliżsi. Na drugi dzień, policjanci aresztowali 64-letniego mężczyznę z sąsiedniej gminy Zalewo podejrzanego o zabójstwo, zgwałcenie i zbezczeszczenie zwłok dziewczyny.

We wtorek elbląski sąd zdecydował o aresztowaniu Bronisława G. na trzy miesiące. Mężczyzna początkowo przyznał się do winy, ale później wszystkiemu zaprzeczył. Prokuratura ma jednak obciążające go zeznania świadków. Prowadzone są też badania materiału genetycznego, pobranego na miejscu zbrodni.

Rodzina 15-latki jest pod stałą opieką psychologa. W szoku są także uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Rychlikach, gdzie uczyła się Ewelina.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o 15.00 w kaplicy w Jelonkach. 15-latka zostanie pochowana na cmentarzu w Pasłęku.

IAR, sm

Zobacz więcej na temat: IAR

Czytaj także

Kraków: zamordowali i zbeszcześcili zwłoki

11.06.2011 14:15
Zwłoki zabitego 32-latka zostały rozkawałkowane i zakopane na łące pod Krakowem. Podejrzani o zabójstwo są już w rękach policji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: policja.pl

Jeden z zatrzymanych - 21-latek z Nowej Huty usłyszał zarzut zabójstwa. Pozostali dwaj mężczyźni po przesłuchaniu w charakterze świadków, zostali zwolnieni - poinformowała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.
 
Zaginięcie mężczyzny zgłosiła 1 czerwca jego żona. - Najprawdopodobniej mężczyźni razem spożywali alkohol. Wszystko na to wskazuje, że podczas sprzeczki, jeden ugodził nożem 32-latka - dodała Cisło.

Zwłoki mężczyzny zostały przekazane do zakładu medycyny sądowej.

PAP,kk

Zobacz więcej na temat: Kraków Nowa Huta