Kielce: podwyżki śmieszą listonoszy

IAR
Martin Ruszkiewicz 25.07.2011
Poczta Polska.
Poczta Polska., foto: Wikimedia Commons CC / burts

Zarząd Poczty Polskiej zdecydował o przyznaniu listonoszom podwyżek w wysokości 13,51 zł brutto. Sami zainteresowani twierdzą, że to kpina z ich zawodu.

- To kpina z naszego zawodu i poniżenie naszych pracowników. Z tego 3,51 zł idzie na pochodne, czyli na tzw. premie i dodatki. Zostaje 10zł brutto do podstawy, czyli jeśli odejmiemy składkę ZUS i podatek to zostaje około 4,20 zł na rękę. Jesteśmy zszokowani taką podwyżką. Brak mi słów - skomentował taki stan rzeczy Czesław Dudek, przewodniczący zarządu Związku Zawodowego Listonoszy i Asystentów Poczty Polskiej w Kielcach

Związki zawodowe poszły wcześniej na ustępstwa i nie spodziewały się takiego obrotu sprawy.

- Praca listonosza jest bardzo odpowiedzialna, a płaca zdecydowanie nieadekwatna do wykonywanych obowiązków. W ubiegłym roku, żeby firma funkcjonowała, oddaliśmy kwotę rzędu pół miliona złotych, zgodzilismy się na likwidację stażowego poza resortem, zmniejszenie odpraw emerytalno-rentowych, zmniejszenie po części, np. dodatków kasowych. Gdzie te pieniądze poszły? Co się z tym stało? To jest kuriozalna sprawa – stwierdza wyraźnie rozżalony Czesław Dudek

mr

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Bądź z nami w kontakcie:

Kryzys ukraiński
serwis specjalny o I wojnie światowej

Powiedzieli w Polskim Radiu

Dziennikarze na wojnie. "Tego nie robi się dla pieniędzy"

Dziennikarze na wojnie. Tego nie robi się dla pieniędzy

Świat zachodni wstrząśnięty jest okrutną egzekucją amerykańskiego dziennikarza. James Foley zginął z rąk dżihadysty w północnym Iraku. - Bez dziennikarzy, którzy jeżdżą w rejony ogarnięte wojną świat nie dowiedziałby się co się tam dzieje - mówił w Jedynce Jakub Kamiński, fotoreporter PAP.

Elsner: szanse na wspólne listy TR i SLD znikome

Elsner: szanse na wspólne listy TR i SLD znikome

Tydzień temu przewodniczący SLD Leszek Miller ogłosił inicjatywę stworzenia koalicji SLD-Lewica Razem na wybory samorządowe. Zostało to odebrane jako sygnał fiaska rozmów Sojuszu z Twoim Ruchem na temat współpracy.