Pięciolatki w tym roku muszą iść do przedszkola

IAR
Anna Wittenberg 24.08.2011
Pięciolatki w tym roku muszą iść do przedszkola
foto: Glow Images/East News

Od pierwszego września każdy pięciolatek będzie musiał pójść do przedszkola. To pierwszy rok, kiedy dzieci mają taki obowiązek.

Rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej Grzegorz Żurawski powiedział, że ma to związek z reformą, która posłała 6-latki do szkoły. Ta zmiana ostatecznie wchodzi od 1 września w związku z czym rok wcześniej dzieci muszą obowiązkowo odbyć przy najmniej roczne przygotowanie przedszkolne.

W zeszłym roku, kiedy nie było jeszcze tego obowiązku, do przedszkola chodziło już 80 procent 5-latków. W Warszawie ten odsetek był jeszcze większy. Zastępca dyrektora Biura Edukacji w warszawskim ratuszu Beata Murawska powiedziała, że w zeszłym roku wynosił ponad 97 procent. na wszelki wypadek zarezerwowano jeszcze 400 dodatkowych miejsc dla pięciolatków. Jeśli nie zgłoszą się one do placówek, to lista zostanie otwarta dla młodszych dzieci.

Miejsc dla pięciolatków nie mogło zabraknąć ponieważ prawo gwarantowało im pierwszeństwo jeśli chodzi o wychowanie przedszkolne przedszkolne.

Zobacz galerię: dzień na zdjęciach >>>

IAR, wit

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Drugi obieg wydawniczy

Powiedzieli w Polskim Radiu

Bronisław Komorowski jest dobrym prezydentem?

Bronisław Komorowski jest dobrym prezydentem?

Temat nadchodzących wyborów prezydenckich zdominował rozmowę w "Sterniczkach". Czy Bronisław Komorowski dobrze sprawuje urząd i czy ktoś ma szansę go pokonać w wyborach - dyskutowały Anna Grodzka, Leokadia Oręziak , Monika Płatek i Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

Bądź z nami w kontakcie: