Pięciolatki w tym roku muszą iść do przedszkola

IAR
Anna Wittenberg 24.08.2011
Pięciolatki w tym roku muszą iść do przedszkola
foto: Glow Images/East News

Od pierwszego września każdy pięciolatek będzie musiał pójść do przedszkola. To pierwszy rok, kiedy dzieci mają taki obowiązek.

Rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej Grzegorz Żurawski powiedział, że ma to związek z reformą, która posłała 6-latki do szkoły. Ta zmiana ostatecznie wchodzi od 1 września w związku z czym rok wcześniej dzieci muszą obowiązkowo odbyć przy najmniej roczne przygotowanie przedszkolne.

W zeszłym roku, kiedy nie było jeszcze tego obowiązku, do przedszkola chodziło już 80 procent 5-latków. W Warszawie ten odsetek był jeszcze większy. Zastępca dyrektora Biura Edukacji w warszawskim ratuszu Beata Murawska powiedziała, że w zeszłym roku wynosił ponad 97 procent. na wszelki wypadek zarezerwowano jeszcze 400 dodatkowych miejsc dla pięciolatków. Jeśli nie zgłoszą się one do placówek, to lista zostanie otwarta dla młodszych dzieci.

Miejsc dla pięciolatków nie mogło zabraknąć ponieważ prawo gwarantowało im pierwszeństwo jeśli chodzi o wychowanie przedszkolne przedszkolne.

Zobacz galerię: dzień na zdjęciach >>>

IAR, wit

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Powiedzieli w Polskim Radiu

Krytyka pod adresem PKW. "To uśpiona instytucja"

Krytyka pod adresem PKW. To uśpiona instytucja

Najwyższa Izba Kontroli zawiadomiła prokuraturę i Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego ws. "poważnych nieprawidłowości" w przetargu Krajowego Biura Wyborczego na organizację wyborów samorządowych. Według NIK przetarg stwarzał ryzyko korupcji.

Półrocze rządu Ewy Kopacz. Bilans zysków i strat

Półrocze rządu Ewy Kopacz. Bilans zysków i strat

Ewa Kopacz jest premierem od 22 września 2014 roku; 1 października wygłosiła expose, tego samego dnia jej gabinet uzyskał w Sejmie wotum zaufania. - Największym sukcesem rządu jest to, że trwa – mówi w radiowej Jedynce prof. Jacek Raciborski.

Koniec systemu kwot mlecznych. Wraca wolny rynek

Koniec systemu kwot mlecznych. Wraca wolny rynek

- Martwimy co będzie, czy po zniesieniu kwot mlecznych - przyznał w Jedynce prof. Andrzej Kowalski, dyrektor Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Zastrzegł, że podobne obawy były przed wejściem do UE, a jednak Polacy doskonale się rozwinęli i z importerów stali eksporterami żywności.

Bądź z nami w kontakcie: