Wiadomości

Zmarł aktor Andy Whitfield, serialowy "Spartakus"

12.09.2011 18:15
Model i aktor zmarł w Sidney po osiemnastu miesiącach walki z rakiem. Miał 39 lat.
Andy Whitfield
Andy WhitfieldFoto: fot. Gage Skidmore/Wikimedia Commons/CC

Whitfield, który cierpiał na chłoniaka niezarniczego, zmarł w swoim domu w Sydney - potwierdził rzecznik prasowy aktora, Sam Maydew.

Popularność zyskał dzięki serialowi "Spartakus: Krew i piach" (2010), w którym wcielił się w postać gladiatora Spartakusa. W kolejnym sezonie serialu Whitfielda zastąpi Liam McIntyre. W Polsce serial "Spartakus" zadebiutował w czerwcu 2010 roku w stacji HBO.Wystąpił gościnnie w kilku australijskich serialach m.in.: "Córkach McLeoda" jako Brett Samuels czy w "Chata pełna Rafterów" jako Nick Leigh. Zagrał też tytułowego bohatera w australijskim filmie "Gabriel" (2007). W 2009 roku wystąpił w filmie "Klinika".

Andy Whitfield urodził się w Walii, do Australii przeprowadził się w 1999 roku. Był żonaty z Vashti Whitfield, miał dwójkę dzieci.

filmweb.pl, wikipedia, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie żyje Peter Falk - słynny porucznik Columbo

24.06.2011 11:10
Od kilku lat cierpiał na demencję. Zmarł ostatniej nocy w swoim domu w Beverly Hills. Miał 83 lata.
Peter Falk jako porucznik Columbo
Peter Falk jako porucznik ColumboFoto: (fot. wikipedia)

Aktor najlepiej zapamiętany z tytułowej roli porucznika w serialu Columbo. Grał też u Wima Wendersa, w "Niebie nad Berlinem" czy w kilku filmach Johna Cassavetesa.

Jego ojciec był Polakiem o czeskich i węgierskich korzeniach, matka pochodziła z Rosji. Pradziadek Miksa Falk był budapeszteńskim dziennikarzem i politykiem, redaktorem naczelnym Pester Lloyd.

Peter Falk dwa razy był nominowany do Oscara za role w filmach Murder, Inc. i Pocketful of Miracles. Aż dziesięć razy był nominowany do nagrody Emmy za rolę porucznika Columbo (czterokrotnie otrzymał tę nagrodę). Za tę samą rolę był również nominowany dziewięć razy do Złotego Globu (otrzymał go raz, w 1973).

to, wikipedia

Czytaj także

Nie żyje Bubba Smith, Moses z "Akademii Policyjnej"

04.08.2011 06:10
Aktor i futbolista zmarł w Los Angeles. Miał 66 lat.
Bubba Smith
Bubba Smith

Znaleziono go martwego w jego własnym domu. Policja nie podała szczegółów, zastrzegła jednak, że nic nie wskazuje na to, by śmierć nastąpiła "z przyczyn innych niż naturalne".

Bubba Smith zaczynał jako futbolista - w 1967 roku grał z numerem "1" w drużynie Baltimore Colts. Jego karierę, podczas której występował jeszcze w dwóch zespołach, przerwała kontuzja kolana.

 W latach 1984-1989 wystąpił w sześciu filmach z serii "Akademia policyjna", która dużą popularność zyskała także w Polsce. Wcielił się w rolę sierżanta Mosesa Hightowera.Zagrał także między innymi w filmach: "Gremliny 2" oraz w "Milczeniu baranów" - parodii "Milczenia owiec" i "Psychozy".

IAR,kk

Czytaj także

Zmarł aktor Francesco Quinn, Rhaha z "Plutonu"

08.08.2011 02:00
Przyczyny śmierci Francesco Quinna jeszcze nie ustalono. Według lokalnych mediów, zmarł on na atak serca.
Francesco Quinn
Francesco Quinn Foto: fot. imdb.com

Francesco Quinn urodził się w 1963 roku w Rzymie. 48-letni aktor był synem nieżyjącego już gwiazdora Anthony'ego Quinna (m. in. legendarnego "Greka Zorby") i Jolandy Addolori. Zmarł w swoim domu w Malibu (Kalifornia).

Quinn zagrał w kilkudziesięciu filmach (m. in. w "Plutonie" Olivera Stone'a) a także w serialach telewizyjnych (gościnnie m.in. w "Ostrym Dyżurze", "CSI: Kryminalne zagadki Miami", "24 godziny", "Agentka o stu twarzach").

PAP,kk

Zobacz więcej na temat: film Kalifornia Rzym