Trzęsienie ziemi w Peru. Wstrząsy odczuwalne w Limie

IAR
Gabriela Skonieczna 28.10.2011
Trzęsienie ziemi w Peru. Wstrząsy odczuwalne w Limie
Sejsmograf, foto: ema.gov.au

Trzęsienie ziemi o sile 6,9 stopni w skali Richtera zanotowano na wybrzeżu Peru. Na razie nie ma informacji o szkodach, jakie mógł wywołać żywioł.

Wstrząsy odczuwalne były w stolicy kraju Limie i kilku innych miastach, gdzie wywołały panikę wśród ludności, pamiętającej tragiczny kataklizm z 2007 roku. Wtedy trzęsienie ziemi o sile 7,9 stopni doprowadziło do ogromnych zniszczeń w środkowym Peru i śmierci około 600 ludzi.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Wstrząsy w tym rejonie mogą powodować lokalne tsunami, jednak służby geologiczne nie widzą zagrożenia w dzisiejszym trzęsieniu ziemi.

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Bądź z nami w kontakcie:

Powiedzieli w Polskim Radiu

Kardynał, który tłumaczył Jana Pawła II

Jeden z najbliższych współpracowników papieża-Polaka wygładzał włoskie tłumaczenia papieskich przemówień. I tak został przy boku Jana Pawła II cały jego pontyfikat. - Będąc tak blisko niego widziałem jego wielkość - mówi kardynał Giovanni Battista Re.

Henryk Wujec o uchwale ws. kanonizacji: gdyby nie kampania, przeszłaby bez zgrzytów

Przyjęcie przez Sejm w głosowaniu uchwały o kanonizacji Jana Pawła II prezydent Bronisław Komorowski nazwał "względnie przyzwoitym finałem". - Chyba dobrze to określił i dobrze, że uchwała przeszła. Sądzę, że gdyby w tym czasie nie było żadnej kampanii wyborczej, nie byłoby całej awantury - powiedział w radiowej Jedynce Henryk Wujec, doradca prezydenta.

Darmowy podręcznik zaszkodzi polskiej edukacji?

Urszula Augustyn, wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji i Jarosław Matuszewski, przewodniczący Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki, mówili w radiowej Trójce o projekcie dotyczącym darmowego podręcznika.