Gang Amiszów oskarżony o pobicia i obcinanie bród

polskieradio.pl
Szymon Gebert 24.11.2011
Tradycyjna dorożka, jakimi poruszają się niekorzystający z udogodnień współczesnej cywilizacji Amisze
Tradycyjna dorożka, jakimi poruszają się niekorzystający z udogodnień współczesnej cywilizacji Amisze, foto: Fot. TheCadExpert/Wikimedia Commons

Siedmiu Amiszów zostało oskarżonych o przestępstwa z motywem nienawiści religijnej. Mężczyźni napadali i golili brody i włosy innym Amiszom.

Wszyscy oskarżeni są członkami rodziny biskupa Samuela Mulleta seniora. Według śledczych napadali oni na innych Amiszów i trzymając ich siłą golili im włosy i brody nożyczkami i golarkami, raniąc niektórych z nich, a także tych, którzy próbowali ich powstrzymać.

Według departamentu sprawiedliwości przestępstwa były popełniane na tle dyskryminacji religijnej, w ramach poróżnienia biskupa Mulleta z resztą kościoła. Biskup jest głową klanowej sekty Bergholz, która ekskomunikowała niedawno osiem rodzin, które zdecydowały się opuścić sektę. Jego decyzja była sprawdzana przez 300-osobową radę biskupów kościoła Amiszów, która uznała że była ona motywowana zemstą i niesprawiedliwa i wycofała ją.

Według telewizji ABC członkowie sekty zaczęli ją opuszczać w 2005 roku z powodu apodyktycznego zachowania Mulleta. Jego byli synowa i zięć zeznali w prokuraturze, że Mullet sprawował władzę absolutną, fizycznie karząc tych, którzy mu się sprzeciwiali. Miał zmuszać członków grupy do spania w kurniku i zlecać publiczne bicie jako karę. Podobno też udzielał „porad” małżeńskich śpiąc z cudzymi żonami.

Mullet wraz z synami, zięciami i bratankami wynajął kierowcę, który zabrał ich i ich powóz do domu jednego z biskupów, którzy głosowali przeciwko niemu. Zapukali do drzwi i powiedzieli mężczyźnie, że chcą z nim porozmawiać, a potem napadli na niego i jego syna. Później obcięli im włosy i zrobili dokumentację fotograficzną.

Później grupa udała się do domu innej ofiary i napadła na nią w podobny sposób. Wynajęty kierowca zabrał mężczyzn do kolejnych miejsc, co później przyznał przed prokuratorem.

Zięć Mulleta, Emanuel Schrock, wysłał trzy listy do innej ofiary, przekonując ją żeby zjawiła się w jego domu, a później także i jemu obcięli brodę.

Johnny, Lester, Daniel Mulletowie, oraz Eli i Levi Millerowie przyznali się przed FBI do przestępstw. Wszyscy są oskarżeni z Hate Crimes Prevention Act, amerykańskiego prawa przeciwko przestępstwom powodowanym nienawiścią rasową, etniczną, religijną i inną.

Zobacz galerię dzień na zdjęciach >>>

sg

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Drugi obieg wydawniczy

Powiedzieli w Polskim Radiu

Wybory prezydenckie oczami "Sterniczek"

Wybory prezydenckie oczami Sterniczek

10 maja odbędą się wybory prezydenckie. Do tej pory chęć kandydowania zadeklarowało 20 osób, wśród nich jest pięć kobiet: Magdalena Ogórek, Wanda Nowicka, Anna Grodzka, Iwona Piątek i Balli Marzec.

Polscy instruktorzy wojskowi pojadą na Ukrainę?

Polscy instruktorzy wojskowi pojadą na Ukrainę?

Wysłanie 75 instruktorów wojskowych na Ukrainę zapowiedziała Wielka Brytania. Amerykanie mają wysłać do Kijowa kilkudziesięciu wojskowych specjalistów. Także Polska rozważa wysłanie instruktorów, którzy będą szkolili ukraińskich podoficerów.

Bądź z nami w kontakcie: