Wiadomości

Próbne egzaminy w gimnazjum 2011/2012

07.12.2011 09:48
Uczniowie gimnazjum zdają egzaminy próbne. Pierwszy dzień już za nimi, w czwartek i w piątek napiszą sprawdziany z matematyki, nauk przyrodniczych i języka obcego.
Audio
  • 00'22
    Wojciech Małecki, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu
Uczniowie klas III Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu podczas próbnego egzaminu gimnazjalnego
Uczniowie klas III Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu podczas próbnego egzaminu gimnazjalnego Foto: fot. PAP/Darek Delmanowicz

Zakończył się już pierwszy dzień egzaminów - uczniowie pisali testy z historii i wiedzy o społeczeństwie, a także z języka polskiego. Uczniowie z 47. Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie mówili, że spora część egzaminu dotyczyła historii starożytnej.

ZOBACZ ARKUSZE Z JĘZYKA POLSKIEGO ORAZ HISTORII I WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE>>>

W czwartek gminazjalistów czekają dwa egzaminy: z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. W piątek będzie jeszcze test z języka obcego. W przyszłym roku szkolnym wynik egzaminu z języka obcego po raz pierwszy ma być brany pod uwagę przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej.

Anna Frenkiel z warszawskiej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej zwraca uwagę, że nie będzie prezentacji wyników próbnych egzaminów w skali całego kraju. Udział w próbnym egzaminie gimnazjalnym był dobrowolny. W całej Polsce zdecydowało się na to ponad 80 procent gimnazjów.

Równocześnie z próbnymi egzaminami gimnazjalnymi Instytut Badań Edukacyjnych przeprowadzi diagnozę kompetencji gimnazjalistów. Dyrektor IBE Michał Federowicz powiedział, że w ten test będzie sprawdzać alternatywne, wykraczające poza klucz metody rozwiązywania zadań.

Diagnoza Instytutu przeprowadzona zostanie w 82 wybranych gimnazjach. Równocześnie zostanie tam wypróbowany system informatyczny do "e-oceniania". Ma to być platforma, która ułatwi pracę egzaminatorom sprawdzającym testy.

IAR, agkm

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

Ze względu na kryzys gminy zlikwidują gimnazja?

24.11.2011 07:04
Niż demograficzny i kryzys, który zmusza do oszczędności powodują, że samorządy planujące budżety na 2012 r. decydują o zamykaniu szkół.
rozwiń zwiń