Jaka była przyczyna śmierci Violetty Villas?

IAR / PAP
Katarzyna Karaś 07.12.2011
Jaka była przyczyna śmierci Violetty Villas?
foto: fot. Bechstein/CC

Piosenkarka zmarła w poniedziałek w swoim domu w Lewinie Kłodzkim. Miała 73 lata. Prokuratura zarządziła sekcję zwłok, bowiem nieznana jest przyczyna zgonu.

- Sekcja zwłok piosenkarki odbędzie się w czwartek w Zakładzie Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Jej wstępne wyniki będą znane prawdopodobnie w piątek, wtedy też zostanie wydana zgoda na pogrzeb - poinformowała Ewa Ścierzyńska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Od poniedziałku Prokuratura Rejonowa w Kłodzku prowadzi postępowanie prokuratorskie w sprawie nagłej śmierci Violetty Villas. W ramach postępowania, oprócz sekcji zwłok, trwają przesłuchania osób, które w ostatnim czasie pozostawały w kontakcie z artystką.

Postępowanie ma pomóc ustalić, czy do śmierci Villas nie przyczyniły się osoby trzecie, dopuszczając się np. nieumyślnego działania lub zaniechania. Na ciele artystki nie było żadnych obrażeń zewnętrznych, ale warunki, w jakich mieszkała, zaskoczyły prokuratora, który przyjechał na miejsce po jej śmierci.

Violetta Villas była śpiewaczką, aktorką filmową, teatralną i rewiową, kompozytorką i autorką tekstów. Jej głos był charakteryzowany jako sopran koloraturowy o rozszerzonej skali. Posiadała słuch absolutny i umiejętność gry na fortepianie, puzonie oraz skrzypcach.IAR,PAP,kk

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Podziemne Radio Solidarność

Bądź z nami w kontakcie: