Ks. Nitecki miał wypadek. Przyjaciel ks. Popiełuszki nie żyje

IAR
Anna Wittenberg 15.12.2011
Ks. Piotr Nitecki zmarł 15 grudnia w wypadku samochodowym
Ks. Piotr Nitecki zmarł 15 grudnia w wypadku samochodowym, foto: źr. uniwersytecki.archidiecezja.wroc.pl

W wypadku samochodowym pod Wrocławiem zginął ksiądz Piotr Nitecki - bliski przyjaciel księdza Jerzego Popiełuszki, aktywnie współtworzący media katolickie w Polsce. Miał 62 lata.

Znaczną część swojego życia ksiądz Nitecki poświęcił mediom. Był członkiem redakcji "Chrześcijanina na świecie", kierował działem religijnym tygodnika "Ład", a także redaktorem naczelnym pism "Chrześcijanin w świecie" i "Nowe Życie". Był też współzałożycielem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy i członkiem Rady do spraw Mediów przy prezydencie Lechu Wałęsie.

Ksiądz Nitecki był jednym ze znawców i propagatorów nauczania społecznego kościoła. Jako historyk przez wiele lat był związany z Ośrodkiem Dokumentacji i Studiów Społecznych Kościoła katolickiego. Napisał wiele książek z historii Kościoła i katolickiej nauki społecznej, a także biografie kardynała Stefana Wyszyńskiego i księdza Jerzego Popiełuszki, swojego przyjaciela.

Jako alumn warszawskiego seminarium Piotr Nitecki został stamtąd usunięty na skutek fałszywych donosów. Święcenia kapłańskie przyjął ostatecznie w 1996 roku, w wieku 47 lat.

IAR, wit

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Powiedzieli w Polskim Radiu

”Nie wiemy, jaka jest polityka wschodnia tego rządu”

Nie wiemy, jaka jest polityka wschodnia tego rządu

Jedyne ważne zadanie gabinetu Ewy Kopacz to wykreowanie polityki w odniesieniu do wschodnich sąsiadów. Trzeba to zrobić w najbliższych tygodniach – o tym mówił w Trójce Bogusław Chrabota (redaktor naczelny "Rzeczpospolitej").

Gowin: Sikorski zacznie teraz kampanię prezydencką

Gowin: Sikorski zacznie teraz kampanię prezydencką

Kandydatura Radosława Sikorskiego była tylko zasłoną dymną, a w międzyczasie dyplomaci niemieccy i polscy starali się o stanowisko w UE dla Donalda Tuska - taką ocenę przedstawił w Trójce Jarosław Gowin (Polska Razem).

Bądź z nami w kontakcie: