Wiadomości

Ks. Nitecki miał wypadek. Przyjaciel ks. Popiełuszki nie żyje

15.12.2011 14:47
W wypadku samochodowym pod Wrocławiem zginął ksiądz Piotr Nitecki - bliski przyjaciel księdza Jerzego Popiełuszki, aktywnie współtworzący media katolickie w Polsce. Miał 62 lata.
Ks. Piotr Nitecki zmarł 15 grudnia w wypadku samochodowym
Ks. Piotr Nitecki zmarł 15 grudnia w wypadku samochodowymFoto: źr. uniwersytecki.archidiecezja.wroc.pl

Znaczną część swojego życia ksiądz Nitecki poświęcił mediom. Był członkiem redakcji "Chrześcijanina na świecie", kierował działem religijnym tygodnika "Ład", a także redaktorem naczelnym pism "Chrześcijanin w świecie" i "Nowe Życie". Był też współzałożycielem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy i członkiem Rady do spraw Mediów przy prezydencie Lechu Wałęsie.

Ksiądz Nitecki był jednym ze znawców i propagatorów nauczania społecznego kościoła. Jako historyk przez wiele lat był związany z Ośrodkiem Dokumentacji i Studiów Społecznych Kościoła katolickiego. Napisał wiele książek z historii Kościoła i katolickiej nauki społecznej, a także biografie kardynała Stefana Wyszyńskiego i księdza Jerzego Popiełuszki, swojego przyjaciela.

Jako alumn warszawskiego seminarium Piotr Nitecki został stamtąd usunięty na skutek fałszywych donosów. Święcenia kapłańskie przyjął ostatecznie w 1996 roku, w wieku 47 lat.

IAR, wit

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł ksiądz Antoni Kość. Miał 62 lata

07.12.2011 16:20
Msza św. żałobna za duszę ks. Antoniego Kościa zostanie odprawiona 13 grudnia o godz. 12.15 w Kościele Akademickim KUL. 14 grudnia odbędą się uroczystości pogrzebowe w Pieniężnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tragiczne zderzenie w Pawłowie: 4 osoby zginęły

09.12.2011 19:19
Około godz. 9 w miejscowości Pawłowo w woj. mazowieckim na drodze nr 615 doszło do wypadku drogowego, w który śmierć na miejscu poniosły cztery osoby podróżujące samochodem skoda.
rozwiń zwiń