Wiadomości

Wysoka kara za puszczanie fajerwerków w sylwestra

27.12.2011 17:50
Władze Wenecji wydały zakaz odpalania fajerwerków w noc sylwestrową i w Nowy Rok w centrum miasta.
Wysoka kara za puszczanie fajerwerków w sylwestra
Foto: Glow Images/East News

W ogłoszonym dekrecie, podpisanym przez komendanta straży miejskiej, zabroniono wszelkich zachowań, które zagrażają zdrowiu lub bezpieczeństwu i zakłócają spokój mieszkańcom. Na czele tej listy jest zakaz używania jakichkolwiek materiałów pirotechnicznych, od petard po fajerwerki i race.

Policja i straż miejska zapowiedziały patrolowanie centrum Wenecji, by dopilnować, czy nikt nie łamie tych przepisów. Osobom, które się tego dopuszczą, grozi areszt i wysoka grzywna.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

mr

Zobacz więcej na temat: Nowy Rok Wenecja Włochy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Będzie głośno. Monti eksploduje w sylwestra

22.12.2011 19:00
Wyjątkowo silna petarda o nazwie "Bomba Mario Monti" sprzedawana jest w Neapolu przed zbliżającym się Sylwestrem.
Będzie głośno. Monti eksploduje w sylwestra
Foto: Glow Images/East News

Zgodnie z tradycją w tej "stolicy fajerwerków" materiały pirotechniczne nazywane są na cześć osób, o których najgłośniej było w ciągu roku.

Producenci petard, zawsze żywo reagujący na wydarzenia we Włoszech i na świecie, wprowadzili także do sprzedaży ładunek o bardzo aktualnej w dobie kryzysu nazwie "Spread", znanej z języka giełdy.

Neapolitańscy lekarze, którzy w sylwestrową noc w tym mieście mają zawsze pełne ręce roboty, ratując dziesiątki rannych i kontuzjowanych, przestrzegli w czwartek przed "Bombą Mario Monti", podkreślając, że jest to bardzo groźny ładunek o ogromnej sile wybuchu. Jest ona, jak zauważyli, nawet silniejsza od znanej od lat w Kampanii petardy "Bomba Maradona".

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

mr

Zobacz więcej na temat: Neapol Włochy

Czytaj także

Sylwestrowe hulanki będą nas kosztować miliardy

O dziwo najwięcej wydamy na jedzenie i napoje bezalkoholowe. Drinki to zaledwie niewielka część naszych kosztów.

Polacy wydadzą na tegorocznego Sylwestra ok. 7,9 mld zł - wynika z sondażu przeprowadzonego przez KPMG.

 

Z tej kwoty ponad 3,3 mld zł przeznaczymy na żywność i napoje bezalkoholowe, ok. 0,9 mld zł na alkohol, a ok. 0,8 mld zł na wstęp na zorganizowaną imprezę.


Jak wyliczył KPMG, przeciętny dorosły Polak wyda na Sylwestra nieco ponad 250 zł; blisko 110 zł na żywność i napoje bezalkoholowe, prawie 30 zł na alkohol, ponad 25 zł na wstęp na zorganizowaną imprezę lub bal i 13 zł na fajerwerki.


Z badania wynika, że Sylwestra najchętniej spędzamy w domu i w gronie najbliższych - Nowy Rok planuje witać w ten sposób prawie 60 proc. Polaków. 13 proc. będzie się bawić na prywatnych imprezach z rodziną i przyjaciółmi, a 9 proc. zdecydowało się na zorganizowaną imprezę lub bal sylwestrowy. 9 proc. badanych nie ma jeszcze planów i decyzję gdzie się bawić podejmie w ostatniej chwili. Natomiast 4 proc. respondentów przyznało, że Sylwestra spędzi w pracy.


ab

Zobacz więcej na temat: drinki żywność