Mazowsze: szefowie policji rezygnują ze służby

IAR / PAP
Katarzyna Karaś 20.01.2012
Mazowsze: szefowie policji rezygnują ze służby
foto: policja.pl

Komendant stołecznej policji nadinsp. Adam Mularz i komendant mazowieckiej policji nadinsp. Ryszard Szkotnicki złożyli rezygnacje - poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Sokołowski.

Jak poinformował Sokołowski, Adam Mularz złożył raport o odejściu ze względów osobistych. - Jego stanowisko obejmie w środę świętokrzyski komendant wojewódzki nadinsp. Mirosław Schossler - powiedział rzecznik KGP.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Szkotnicki złożył rezygnację w związku z odejściem na emryturę. Jego następcą będzie jego dotychczasowy zastępca Rafał Batkowski.

Jak podało radio RMF FM, komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyński odwołał szefa Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji.

To już kolejne zmiany w policji. Na początku stycznia nowy komendant główny powołał swoich zastępców. Zostali nimi dotychczasowy komendant wojewódzki policji z Gdańska Krzysztof Gajewski, komendant-rektor policyjnej uczelni w Szczytnie Arkadiusz Letkiewicz i małopolski komendant wojewódzki Andrzej Rokita.

W piątek w Komendzie Stołecznej Policji odbyła się odprawa podsumowująca działania funkcjonariuszy garnizonu stołecznego. Stołeczni policjanci byli chwaleni przez przedstawicieli władz samorządowych za skuteczną walkę z przestępczością. Wskazano, że prawie we wszystkich kategoriach przestępczość maleje a wskaźnik poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców stolicy i okolic wynosi 79 proc.

IAR,PAP,kk

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Serwis specjalny

Bądź z nami w kontakcie: